HELPDESK > Baza Wiedzy > Zagadnienia ogólne > Wyszukiwarki > Jak można podnieść pozycję strony w wyszukiwarkach?


Jak można podnieść pozycję strony w wyszukiwarkach?
Zabiegi zmierzające do podniesienia pozycji danej strony w wyszukiwarkach popularnie nazywa się pozycjonowaniem.

Jest wiele serwisów w Sieci opisujących metody pozycjonowania, wystarczy więc odrobina wolnego czasu aby prześledzić internet pod tym kątem i dowiedzieć się wielu cennych informacji.
Podejmując działania mające na celu podniesienie pozycji naszej strony np. w wynikach Google musimy dokładnie wiedzieć co robimy i jaki efekt chcemy osiągnąć.
Należy przede wszystkim pamiętać o tym, że niektóre techniki opisywane w sieci mogą okazać się zgubne i doprowadzić naszą stronę na szary koniec w wynikach wyszukiwania. Postępuj ostrożnie, nie ufaj wszystkiemu co czytasz. techniki pozycjonowania zmieniają się równie szybko jak technologie.

Najprostsze zasady to dobrze skonstruowany znacznik META naszej strony, czyli TITLE. Warto pokusić się o to aby znalazły się w nim słowa kluczowe dla nas najważniejsze, a jednocześnie aby tytuł miał ciekawy marketingowy wydźwięk. Nie jest to łatwe, ale warto poświecić na to nieco swojego cennego czasu.  Jeszcze do niedawna znaczenie miały także pozostałe znaczniki META takie jak description i keywords jednak dziś możemy śmiało je sobie darować i nie tracić czasu na ich redakcję. Google i tak je zignoruje.

W znaczniku tytułu starajmy się nie powtarzać zbyt często pojedynczych słów, które chcemy pozycjonować, np nie stosuj poniższych technik:

hotel, ładny hotel, hotel, Hotel, HOTEL, hotele, miły hotel, hotel itd.... 
Wczasy, wczasy, WCzAsy, tanie wczasy, WCZASY

Tego typu nagłówki mogą zostać uznane za spam i tym samym zamiast podskoczyć w wynikach polecimy w dół, a robot indeksujący mniej chętnie będzie do naszej strony wracał.
Co jest dziś najważniejsze w temacie pozycjonowania? Treść, Treść, TREŚĆ i jeszcze raz TREŚĆ!!!! Im wartościowsze teksty opublikujesz (w żadnym wypadku nie mogą to być kopie z innych stron), ubierzesz je w ilustracje, zdjęcia etc... tym Twoje szanse na przychylność Google znacznie wzrosną. Skończyły się czasy kiedy można było łatwo i szybko wypozycjonować niskiej wartości strony i treści. Google zaczęło przywiązywać coraz większą wagę do jakości tego co ma w swoim indeksie

Co jeszcze poza treścią?

TREŚĆ rzecz jasna :)

A tak na poważnie, to warto zadbać o to aby do naszej strony, świetnie opracowanej z wartościowymi tekstami prowadziło możliwie dużo linków z innych stron. Możesz wymienić się linkami ze znajomymi, możesz zgłaszać swoją stronę do rozmaitych katalogów etc... Pamiętaj tylko o tym aby robić to rozważnie. 5-10 linków dziennie powinno wystarczyć a do tego im wartościowsze będą to strony tym lepiej dla Ciebie. Jeden link na wysoko ocenianej przez Google stronie może dać Ci taką moc jakiej nie da Ci setka innych linków w kiepskich katalogach.
Podsumowując. Postaraj się stworzyć własną stronę najlepiej jako potrafisz. Jeśli nie umiesz tego dobrze zrobić zleć to profesjonalistom. Niekiedy po prostu szkoda czasu na działania, które w rezultacie przyniosą mizerny efekt lub wręcz zerowy. Przychodzi wtedy gorycz rozczarowania bo przecież "miało być tak pięknie". Przygotuj dobre, atrakcyjne teksty na stronę, opracuj ciekawą typografię. Pamiętaj, że jeśli Twoja strona spodoba się innym chętniej podziela się do niej linkiem w różnych miejscach sieci, a tego Google nie przegapi. W końcu postaraj się aby w sieci pojawiło się sporo linków do Twojej strony zwłaszcza z innych wartościowych wysoko wypozycjonowanych stron.


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Pobierz do druku Pobierz do druku

Ci którzy czytali ten artykuł czytali także:

comments powered by Disqus

Powered by WHMCompleteSolution