Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Porady

 

Dodatki poprawiające bezpieczeństwo stron WordPressa

Data publikacji: 19.01.2015

Bezpieczeństwo strony internetowej powinno być przedmiotem najwyższej troski każdego właściciela. Brak lub słabe zabezpieczenia strony www mogą doprowadzić niedoświadczonych użytkowników do utraty danych lub funkcjonalności strony, jeśli stanie się ona obiektem zainteresowań hackerów.

czytaj całość
 

Jak wykorzystać rich snippets

Data publikacji: 15.12.2014

Dobrej jakości treści na stronie są podstawą popularności strony, a także odgrywają kluczową rolę w procesie pozycjonowania. Aby pozycjonowanie przynosiło oczekiwane efekty treści na stronie muszą być docenione przez wyszukiwarki, nie tylko ludzi.

czytaj całość
 

Groźna luka bezpieczeństwa w WordPressie załatana w wersji 4.0.1

Data publikacji: 27.11.2014

20 listopada 2014 r. została udostępniona najnowsza wersja WordPressa 4.0.1 zawierająca kilka istotnych poprawek istotnych związanych bezpieczeństwem. Należy zatem zadbać o jak najszybszą aktualizację posiadanych wersji.

czytaj całość
 

Mapa witryny, czyli plik sitemap.xml

Data publikacji: 26.09.2014

Mapa strony to specjalnie przygotowany plik w formacie XML zawierający szczegółową listę wszystkich adresów URL witryny, dzięki któremu w łatwy sposób możemy poinformować roboty wyszukiwarek (np. Google, Bing czy Yahoo) o sposobie uporządkowania treści w witrynie, a co za tym idzie - ułatwić obotom jej zaindeksowanie.

czytaj całość
 

Kilka słów o pliku robots.txt

Data publikacji: 24.08.2014

W większości przypadków, każdemu z właścicieli strony zależy na tym, aby jej zasoby były widoczne w wynikach wyszukiwania. Może się jednak zdarzyć, że z pewnych powodów nie chcemy, aby niektóre podkatalogi czy pliki były indeksowane przez wyszukiwarki (np. gdy na serwerze są przechowywane poufne dane czy strona lub jej część znajduje się w trakcie budowy). Funkcję informującą roboty wyszukiwarek (ang. web crawlers) o tym, które treści indeksować, a które nie, pełni plik robots.txt. Jest on jednym z pierwszych plików sprawdzanych przez robota indeksującego stronę.

czytaj całość
 

Jak znaleźć i naprawić martwe linki w WordPressie

Data publikacji: 17.07.2014

Martwy (uszkodzony) link to link, który kieruje odwiedzających witrynę do strony, która już nie istnieje. Wiele stron posiada martwe linki. Trudno ich uniknąć, gdyż mogą pojawić się na stronie z wielu powodów, należy jednak dołożyć wszelkich starań, aby systematycznie je monitorować i naprawiać lub usuwać.

czytaj całość
 

Wtyczki Wordpressa do stron członkowskich

Data publikacji: 23.05.2014

Domyślna wersja WordPressa zawiera wbudowany system użytkowników, który umożliwia rejestrację konta i zarządzanie profilem. Użytkownicy, dla których standardowa funkcjonalność systemu na tym polu nie jest wystarczająca mogą skorzystać z szerokiego zestawu wtyczek oferujących bardziej rozbudowane funkcje.

czytaj całość
 

Wordpress i bezpieczne logowanie bez hasła

Data publikacji: 16.05.2014

Logowanie do WordPress'a przy pomocy "falującego" kodu kreskowego. Brzmi dziwnie, ale faktycznie tak można i co istotne zyskujemy w ten sposób na bezpieczeństwie. Zobaczcie o co w tym chodzi.

czytaj całość
 

Heartbleed - groźna dziura w OpenSSL

Data publikacji: 18.04.2014

8 kwietnia br. wyszła na jaw informacja o niezwykle groźnej dziurze, nazwanej Heartbleed, w najpopularniejszym pakiecie kryptograficznym - OpenSSL. Błąd, któremu nadano identyfikator CVE-2014-0160, znajdował się w kodzie od 2 lat, po wprowadzonym do niego rozszerzeniu. Wykrył go Neel Mehta z Google Security.

czytaj całość
 

Powody dla których internauci opuszczają Twoją stronę

Data publikacji: 30.03.2014

10-20 sekund na stronie to czasem już i tak całkiem długo. Dlaczego internauci tak krótko na niej przebywają. Jakie są tego powody? W tym artykule staram się odpowiedzieć na to pytanie.

czytaj całość
 

<<    1  2  3  4  5   >>   Ostatnia Strona

Ostatnie komentarze

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022