Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Nowa wersja 4.0 WordPressa już dostępna

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia;
Nowa wersja 4.0 WordPressa już dostępna

Zmiana wersji głównej z 3.x na 4.x nie wiąże się jakimiś olbrzymimi modyfikacjami, ale wnosi szereg  usprawnień, które użytkownicy WordPressa uznają za  wysoce przydatne. W nowej wersji przede wszystkim skupiono się na usprawnieniach wbudowanego edytora, zaimplementowaniu bardziej przyjaznego zarządzania mediami, ulepszeniu wyszukiwania i instalacji wtyczek oraz kilku mniejszych udogodnień.

Poniżej krótkie omówienie najważniejszych z nich:

  • nowy widok biblioteki mediów

Oprócz standardowego widoku listy mediów w nowej wersji pojawił się wygodny widok siatki (grid). Dzięki niemu zarządzanie plikami multimedialnymi jest znacznie łatwiejsze i szybsze niż wcześniej. Kliknięcie na wybrany obraz powoduje wyświetlenie go w nowym oknie w większej skali oraz łatwy dostęp do edycji jego danych. W widoku siatki jest możliwe również wybranie kilku plików równocześnie poprzez zaznaczenie przycisku Bulk Select na stronie Biblioteki mediów.

 

 

  • poprawa funkcjonalności edytora treści

WordPress 4.0 pozwala na lepsze wykorzystanie ekranu w trybie edytora. Edytor teraz zmienia rozmiar, a jego górne i dolne paski są "przypięte" do ekranu. W rezultacie podczas przewijania edytowanego tekstu w górę i w dół paski narzędziowe edytora są zawsze widoczne. To w znacznym stopniu zwiększa komfort pracy podczas edycji długich tekstów.

  • podgląd osadzanych multimediów w edytorze wizualnym

Nowa wersja WordPressa daje możliwość podejrzenia w edytorze wizualnym osadzane multimedia, np. z YouTube, Vimeo, Twittera itp. Wystarczy jedynie wkleić w oknie edytora adres odnośnika (z obsługiwanych serwisów) i po chwili jest dostępny podgląd osadzonego dokumentu. Jest to duże ułatwienie w stosunku do poprzednich wersji, gdzie osadzenie elementów wideo w treści wpisów wymagało wstawienia odpowiedniego fragmentu kodu w edytorze tekstowym.

 

 

  • nowy instalator wtyczek

WordPress 4.0 oferuje również nowy interfejs instalatora wtyczek. Po wybraniu opcji Dodaj nową (wtyczkę) nie  jest już wyświetlana pusta strona z listą tagów, ale rozmieszczona w przejrzystej siatce lista wtyczek z podziałem na polecane, popularne i ulubione (w zależności od wybranej zakładki). Boks każdej wtyczki dostarcza wiele informacji o jej funkcjach, autorze, rankingu itp.

 

 

Wśród nowych funkcjonalności znalazły się również możliwość zmiany wersji językowej w opcji Ustawienia/Ogólne/Język witryny,dodano kilka usprawnień w personalizacji takich jak zmiana różnych ustawień motywu i ich podgląd na żywo czy dodatkowy panel do zarządzania widgetami. Wprowadzone zostały również zmiany ułatwiające prace autorom motywów i wtyczek.

Pełna lista zmian jest dostępna na oficjalnym blogu WordPressa.

 

Ocena: 32101 (3.73/5), bazuje na 11 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020