Zaufali nam

Archiwum Państwowe w Lublinie i Zamościu

Masz problem z wyborem?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, podpowie Ci optymalne rozwiązanie.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Co na Wiedzodajni?

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 

U nas jesteś bezpieczny

website security

Certyfikaty SSL - Najczęściej zadawane pytania

Do czego służy certyfikat SSL?

Certyfikat SSL służy do szyfrowania transmisji danych pomiędzy użytkownikiem Twojej strony (np. sklepu internetowego), a serwerem na którym sklep działa. Dzięki temu dane przesyłane przez Klienta są należycie zabezpieczone i chronione. Certyfikaty pełnią też funkcję uwiarygadniającą i weryfikującą. Aby uzyskać taki certyfikat podmiot starający się o jego wydanie musi przejść przez proces weryfikacyjny. Proces ten i jego złożoność uzależniona jest od rodzaju certyfikatu.

 

Czy mając np. sklep muszę mieć także certyfikat SSL?

I tak i nie. Z punktu widzenia technicznego nie jest to konieczne, jednak z punktu widzenia ochrony sklepu i danych jego Klientów - na co może zwrócic uwagę GIODO (Główny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych) - taki certyfikat ma dość istotne znaczenie. Poza tym sklep, który korzysta z certyfikatu SSL jest dla wielu Klientów bardziej wiarygodny. Coraz więcej osób zwraca na ten element uwagę, przekłada się to więc także na poziom sprzedaży.

 

Czy do zwykłej strony informacyjnej certyfikat jest mi potrzebny?

Jeśli na swojej stronie nie przechowujesz żadnych danych, które powinny być chronione, certyfikat będzie zbędnym wydatkiem.

 

Co jest mi jeszcze potrzebne do uruchomienia certyfikatu SSL?

Na koncie hostingowym potrzebujesz prywatnego numeru IP i możliwości instalacji certyfikatu. Na platformie o12.pl każde konto z prywatnym IP oferuje także możliwość instalacji certyfikatu. Jeśli nie wiesz jak jest u Twojego dostawcy hostingu, zapytaj go o to.

 

Jak długo jest ważny certyfikat SSL?

To zależy glównie od Ciebie. Minimalny okres ważności certyfikatu to 1 rok, możesz jednak kupić u nas certyfikat od razu na kilka lat, dzięki czemu zaproponujemy Ci także niższe ceny. Skontaktuj się z nami.

 

Co oznacza pełna weryfikacja podczas procesu wydawania certyfikatu?

Wydawca certyfikatu musi mieć pewność, że certyfikat wydawany jest wiarygodnej osobie / firmie. W przypadku części certyfikatów głównie tych tańszych, weryfikacja odbywa się automatycznie przez komunikację email można rzec jest szybka, łatwa i przyjemna. Jednak jeśli zależy Ci na tym aby maksymalnie uwiarygodnić siebie jako właściciela danej strony, na której certyfikat ma działać (np. sklep internetowy) i zdecydujesz się na certyfikat z pełną weryfikacją, wydawca zarząda od Ciebie dokumentów potwierdzających prowadzoną działalność, twoją tożsamość, będzie wymagał przesłania podpisanych dokumentów, może nawet zarządać uwiarygodnienia podanych przez Ciebie informacji przez prawnika.

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2018