Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Zakupy w Internecie coraz bardziej popularne

Autor: , Data publikacji , Kategoria: e-Commerce, Marketing sieciowy;
Zakupy w Internecie coraz bardziej popularne

Polacy wybierają wygodę i konkurencyjne ceny zakupów w Internecie, czego dowodem jest najnowszy wynik badań Money.pl. Jak podkreślają również sami respondenci, dzięki Internetowi, mogą kupować towary poza granicami Polski, co czyni to miejsce niezwykle atrakcyjnym "targowiskiem". Ponad 75% biorących w badaniu w ciągu ostatnich 12 miesięcy robiło zakupy w sieci.  Połowa ankietowanych kupuje przez Internet raz na kilka miesięcy, co trzeci kupuje co kilka tygodni, a co dwunasty dokonał zakupu w ciągu ostatnich paru dni. Miejscem w którym badani najchętniej dokonują zakupów są sklepy internetowe (3/4 respondentów). Serwisy aukcyjne typu Allegro.pl powoli tracą zainteresowanie w dużej mierze z powodu, co raz większej popularności zakupów grupowych, które zamykają podium.

Głównym powodem, dla którego jeszcze spora część osób nie dokonuje zakupów przez internet, jest przede wszystkim, chęć przekonania się na „własne oczy” jakiej jakości jest oferowany towar. Kolejnymi ważnymi powodami są złe doświadczenia z przeszłości oraz brak zaufania do sprzedawcy internetowego. Jednakże, co druga osoba nie korzystająca jeszcze z zakupów przez Internet informuje, że wkrótce ma zamiar to zmienić.

Z ankiety Money.pl dowiadujemy się także, że to mężczyźni są częściej kupującymi w e-sklepach i na aukcjach oraz serwisach ogłoszeniowych, aż 79% robiło zakupy przez ostatnie 12 miesięcy. Także kobiety chętnie kupuja w sieci, aż 75%. Najczęściej odwiedzanymi przez Panie serwisami, są platformy oferujące zakupy grupowe. Najchętniej kupują usługi kosmetyczne, relaksacyjno-zdrowotne, turystyczne i gastronomiczne. Prym na aukcjach i sklepach wiodą, książki, odzież i obuwie, sprzęt RTV oraz kosmetyki.

Sklepy w Internecie mają ogromny potencjał. Co prawda nadal odstajemy od zachodniej Europy, ale tendencja wzrostowa jest bardzo wyraźna, co cieszy. Szansę na rozwój zakupów w sieci należy upatrywać w tym, że banki proponują karty do płatności internetowych oraz zaufanie zyskują takie metody płatności elektronicznej jak PayPal, co czyni zakupy wygodniejszymi i szybszymi. Obecnie na zakupy w Internecie użytkownicy najczęściej wydają jednorazowo od 100 do 200 złotych, nie rzadko jednak więcej.

Źródło: Money.pl

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022