Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Yelp już w Polsce

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia;
Yelp już w Polsce

Jeden z najpopularniejszych serwisów geolokalizacyjnych, Yelp wszedł na rynek polski. Od kilku dni ludzie mogą zakładać konta i szukać tam np. restauracji w swoim pobliżu. Poza zwykłym wyszukiwaniem, można komentować i oceniać firmy oraz usługi. Yelp oferuje także mobilną aplikację dla posiadaczy telefonów z Androidem i systemem iOS.

Początkowo firma Yelp Inc., skupi się przede wszystkim na Warszawie oraz Krakowie. Jednakże serwis dostępny będzie w całym kraju, czyli sprawdzimy ciekawe miejsca min. w Łodzi, czy w Katowicach. Yelp może okazać się bardzo przydatny także dla turystów zagranicznych, zapewniając spis lokacji w ich rodzimych językach. Yelp to przede wszystkim mapa, na której oznaczone są wszystkie lokalne biznesy. Mamy tu fryzjerów, mechaników, sklepy, czy restauracje. Poza namierzeniem sklepu lub lokalu, możemy po skorzystaniu z usług je ocenić i skomentować. Serwis skierowany jest także do samych właścicieli firm. Mogą oni zamieszczać informacje o swoim przedsiębiorstwie lub jego zdjęcia.

Yelp istnieje od 2004 roku. Dostępny jest już w 18 krajach m.in. Anglii i Hiszpanii. W tych krajach jest bardzo popularny, dowodem może być liczba miesięcznych odwiedzin – 78 milionów. Tylko do końca tego kwartału, w serwisie pojawiło się ponad 30 milinów nowych opinii o przedsiębiorstwach. Yelp w tych 18 krajach jest najpopularniejszym przewodnikiem po lokalnym biznesie. Również aplikacja mobilna jest bardzo popularna, pobrano ją już na około 7 milionów urządzeń.

Nie wiadomo czy Yelp poradzi sobie na polskim rynku. Istnieje już kilka podobnych serwisów jak gastronauci, czy targeo. Są one bardzo popularne i nie wiadomo, czy Yelp je pokona. Niepokojącym dla twórców serwisu może być przykład uznanego za granicą Foursquare . W naszym kraju nie przyjął się on zbyt dobrze.

Polska odsłona Yelp: http://www.yelp.pl

Źródło: Yelp.com

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020