Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Wymuszona aktualizacja Internet Explorer’a

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Bezpieczeństwo;
Wymuszona aktualizacja Internet Explorer’a

Microsoft postanowił zrobić wreszcie porządki i zadbać o bezpieczeństwo swoich wiernych użytkowników, którzy korzystają z przeglądarki Internet Explorer. Systemy Windows XP i nowsze w styczniu pobiorą automatycznie aktualizację oprogramowania nie pytając użytkowników o zgodę (stanie się tak tylko w przypadku gdy w windows update mamy ustawiony tryb automatycznych aktualizacji). Wg Microsoftu takie posunięcie jest konieczne ponieważ nadal wielu użytkowników pracuje na "prehistorycznych" wersjach przeglądarek, które są pełne dziur oraz niezgodne z obowiązującymi standardami, co może stanowić realne zagrożenie dla ich posiadaczy oraz innych użytkowników internetu.

Microsoft udostępnił również narzędzie blokujące tą automatyczną aktualizację na wypadek gdyby ktoś jednak nie chciał się temu poddać. Jednocześnie firma z Redmond apeluje o rozsądek użytkowników IE i umożliwienie aktualizacji.

To zapewne dobra informacja dla wszystkich projektantów stron www, ponieważ im mniej starych, kłopotliwych przeglądarek tym mniej pracy przy ich tworzeniu. Najbardziej uciążliwy jest IE 6 więc jeśli mógłby na dobre zniknąć z mapy internetu, to poprosimy.

Wg StatCounter Global Stats w listopadzie tego roku z przeglądarki Internet Explorer w wersji 6 korzystało jeszcze 2,23% użytkowników globalnej sieci. Rok temu ten odsetek wynosił 6,44%, a więc widać jak wyraźnie topnieje. Można mieć nadzieję, że styczniowa akcja Microsoftu na dobre zlikwiduje pozostałe jeszcze niedobitki. Co ciekawe w Polsce wg tych samych statystyk IE6 nie jest już w ogóle odnotowany, natomiast IE7 to zaledwie 1,84% do 4,26% użytkowników na świecie.

Żegnajcie stare, wysłużone przeglądarki Microsoftu, nie uronimi łzy.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022