Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych zyskają w rankingu Google

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Pozycjonowanie i optymalizacja, Wydarzenia;
Witryny przyjazne dla urządzeń mobilnych zyskają w rankingu Google

Pod koniec lutego 2015 r. na oficjalnym blogu Google pojawiła się informacja, że z dniem 21 kwietnia 2015 r. zostanie wdrożony nowy algorytm oceniający zgodność stron internetowych z urządzeniami mobilnymi.

W efekcie zmian w wynikach wyszukiwania na urządzeniach mobilnych maja być promowane strony, które zostały przystosowane do przeglądania na urządzeniach mobilnych.

Nie ma wątpliwości, że liczba użytkowników korzystających ze smartfonów, tabletów czy innych urządzeń mobilnych w celu wyszukiwania informacji w internecie szybko rośnie. Chcąc zadowolić tę grupę użytkowników Google zamierza dostosować swój algorytm i dostarczyć im najbardziej wartościowe i aktualne wyniki wyszukiwania.

Nieczęsto się zdarza, że Google informuje o zmianie algorytmu, do tego z tak dużym wyprzedzeniem. Należy więc założyć, że zapowiadana zmiana w algorytmie będzie znacząca i trzeba poważnie potraktować wszystkie sygnały dotyczące mobilności ston, a także zastanowić się nad ewentualną poprawą swojej witryny.

 

Dla osób, które chciałyby szybko sprawdzić czy ich strona jest przyjazna urządzeniom mobilnym Google udostępniło specjalny test mobilności strony.

Jeśli strona przejdzie test pozytywnie, na ekranie pojawi się informacja: „Rewelacja! Strona przyjazna dla urządzeń przenośnych.” W przypadku, gdy wyniki testu nie będą pozytywne dla strony, zostaną wyświetlone informacje jakie kroki należy podjąć i co poprawić.

 

Strona kwalifikuje się jako przyjazna urządzeniom mobilnym, jeśli spełnia następujące kryteria weryfikowane przez robota indeksującego Google:

  • nie wykorzystuje technik, które nie są powszechne na urządzeniach mobilnych, np. takich jak Flash
  • używa rozmiaru czcionki czytelnej na urządzeniach mobilnych bez powiększania
  • rozmieszcza treści na ekranie w taki sposób, aby były widoczne w całości bez potrzeby przewijania w poziomie czy powiększania
  • linki widoczne na stronie są rozmieszczone na tyle daleko od siebie, że łatwo kliknąć w wybrany

Stronę www można dostosować do urządzeń mobilnych na dwa sposoby. Jeden to stworzenie strony mobilnej będącej odwzorowaniem strony tradycyjnej, a drugi to przygotowanie wersji responsywnej - dostosowującej się automatycznie do rozdzielczości ekranów, na których jest wyświetlana.

Od kwietnia dostosowanie stron internetowych do urządzeń mobilnych zostanie jednym z ważniejszych czynników wpływających na ranking strony w wynikach wyszukiwań na urządzeniach przenośnych, a więc posiadanie resposnywnej strony stanie się bardziej konieczne niż tylko 'dobrze widziane'.

Jeśli ruch na Twoją stronę z urządzeń mobilnych jest dla Ciebie ważny, a twoja strona nie jest jeszcze responsywna lub nie posiada wersji mobilnej, to nadchodzi czas, aby dokonać jej modyfikacji zanim nowy algorytm Google wejdzie w życie.

Aby uzyskać więcej informacji odnośnie możliwości dostosowania twojej strony do urządzeń mobilnych lub zlecić nam jej modyfikację, zachęcamy do kontaktu z naszym Działem Projektów.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2019