Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Windows Store nadchodzi

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Rynek IT;
Windows Store nadchodzi

Microsoft ponownie próbuje nadrobić stracony czas i odległość na jaką został zdystansowany przez Apple i App Store. Wczoraj w San Francisco świat ujrzał prezentację sklepu z aplikacjami dla nadchodzącego systemu Windows 8.

Sklep podobnie jak główny jego konkurent ma oferować aplikacje zarówno płatne jak i bezpłatne. Windows Store pozwoli wygodnie przeszukiwać bazę aplikacji wg rozmaitych kryteriów: kategoryzacja, oceny, popularność itd. Natomiast to co może być ciekawe, to możliwość dostosowania katalogów aplikacji np. pod kątem potrzeb pracowników danej firmy. Dodatkowo można będzie przejrzeć spersonalizowane rekomendacje oraz strony promujące aplikacje, a to wszystko ma być dostępne dla indeksów wyszukiwarek internetowych.
Microsoft przygląda się uważnie funkcjonowaniu App Store i jak twierdzi ich sklep będzie pozbawiony elementów, na które narzekają użytkownicy konkurencji. Ma więc być lepszy, bardziej przyjazny w tym także, albo przede wszystkim dla developerów, którzy są przecież głównym motorem napędzającym takie projekty. Koszt rejestracji developera ma wynosić nie 99 USD jak ma to miejsce w przypadku App Store ale o połowę mniej bo tylko 49 USD. Dodatkowo proces certyfikacji aplikacji ma być bardziej przejrzysty i nie powinien budzić kontrowersji jak to niekiedy bywało w App Store. Można już nawet poznać jego warunki: http://daa.pl/fjp

Opłaty jakie będzie pobierał Microsoft od developerów za sprzedaż aplikacji w Windows Store to 30% czyli tak samo jak w przypadku Apple, jednak w tym wypadku gigant zapowiada, że przewiduje wyjątki zwłaszcza w sytuacjach gdy aplikacja będzie się bardzo dobrze sprzedawać i wygeneruje przychód na poziomie przekraczającym 25 tysięcy dolarów. W takiej sytuacji prowizja wyniesie 20%. Jest to spora zachęta dla producentów aplikacji zwłaszcza tych, których produkty cieszą się dużym zainteresowaniem. Microsoft musi wprowadzać tego typu rozwiązania jeśli chce przyciągnąć możliwie największą grupę developerów. Takie bodźce mogą mieć pozytywny wpływ na tempo w jakim będą pojawiały się nowe aplikacje w sklepie, a na tym polu Microsoft faktycznie ma sporo do nadrobienia.

Windows Store pojawi się już w wersji beta systemu Windows 8. Dokładnej daty na razie jednak nie znamy, prawdopodobnie będzie to luty 2012.

Ponizej filmik prezentujący nowy produkt Microsoftu, a wszystkich zainteresowanych szczegółowym opisem odsyłamy na oficjalnego bloga Windows Store: http://daa.pl/fjn

Źródło: MSDN Blogs

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020