Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

W 2016 roku pożegnamy portfele?

Autor: , Data publikacji , Kategoria: e-Commerce;
W 2016 roku pożegnamy portfele?

Wyobraź sobie, że nie musisz nosić ze sobą portfela, nie są Ci potrzebne plastikowe karty kredytowe, które w nim nosisz, nie potrzebujesz plastikowych kart programów lojalnościowych, w których bierzesz udział gromadząc punkty aby  wymieniać je na rozmaite fanty. Wyobraź sobie, że tego nie ma. Wielu skrzywi się na taką myśl, ale świat zmienia się nieubłaganie i już niedługo portfel można będzie zostawić w domu lub w ogóle się go pozbyć.

No dobrze co w takim razie z pieniędzmi tymi realnymi, "mieszkającymi" w naszym starym, dobrym portfelu jak i plastikowymi w postaci kart kredytowych? Zostaną "wchłonięte" przez urządzenia, z którymi już teraz większość z nas nie rozstaje się przez znaczną cześć dnia, staną się po prostu integralnym elementem naszych telefonów komórkowych.

Smartfony mają stać się narzędziem, przy pomocy którego będziemy mogli płacić za wszystko i wszędzie, taka jest przynajmniej wizja firmy PayPal. Własnie przedstawiciele tej firmy zapowiadają, że w 2016 roku pożegnamy tradycyjne portfele. Rynek m-commerce jak zresztą cały rynek mobilny przeżywa obecnie olbrzymi rozkwit, a to dopiero początek. Jesteśmy na skraju zupełnie nowego spojrzenia na otaczającą nas rzeczywistość i nowego sposobu korzystania z tego co serwuje nam świat technologii, świat sztuki, rozrywki, nauki, biznesu, relacji międzyludzkich...

Mobilny portfel jaki zapowiada PayPal ma umożliwić płacenie na kilka sposobów, są to:

  • karta PayCard wykorzystywana do płacenia w sklepie za pomocą narzędzi systemu PayPal (np. konta bankowego lub karty kredytowej)
  • można będzie płacić podając swój numer telefonu oraz numer PIN
  • można będzie wykorzystywać technologię zbliżeniową NFC, którą już ma w swoim portfelu elektronicznym Google Wallet. PayPal do tej technologii podchodzi dość sceptycznie, ale chce być przygotowanym na ewentualny jej sukces.

To co jest interesujące, to to że w przypadku portfela PayPal będziemy mogli zmienić sposób płatności nawet po dokonaniu zakupu, możemy mieć na to nawet 30 dni. PayPal chce w ten sposób oddzielić płatność od zakupów.

Na razie to tylko zapowiedzi natomiast to co w sferze elektronicznych portfeli już działa, to wspomniany produkt Google Wallet. Poniżej krótki film prezentujący sposób użycia tego portfela i technologii NFC, która ma być tylko jedną z kilku metod płatności w zapowiadanym portfelu firmy PayPal.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022