Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Unijne centrum ds. walki z cyberprzestępczością otwarte

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Bezpieczeństwo;
Unijne centrum ds. walki z cyberprzestępczością otwarte

Nowe technologie internetowe stają się coraz ważniejszym elementem naszego codziennego życia, wykorzystujemy je do kontaktów z rodziną i przyjaciółmi w serwisach społecznościowych, do zarządzania internetowym kontem bankowym, dokonujemy płatności za zakupy online itd. Nasza ogromna zależność od nowych technologii i ich wykorzystanie w komunikacji powoduje, że jesteśmy coraz bardziej narażeni na ataki w cyberprzestrzeni.

Dokładne statystyki dotyczące cyberprzestępczości nie są znane, ale mówi się, że każdego dnia około miliona osób na świecie pada ofiarą cyberprzestępców, a straty z tego tytułu są szacowane na setki miliardów euro rocznie. Specjaliści ds. bezpieczeństwa informują o ciągłym wzroście strat z tego tytułu i prognozują, że organizacje cyberprzestępcze będą rozwijać coraz bardziej wyszukane sposoby nieuczciwego wykorzystania sieci.

W związku z tym Komisja Europejska  postanowiła powołać do życia instytucję ds. walki z cyberprzestępczością, której zadaniem jest ochrona europejskich obywateli i przedsiębiorstw przed coraz poważniejszymi zagrożeniami w Internecie.

11 stycznia 2013 r. zostało oficjalnie otwarte  Europejskie Centrum  ds. Walki z Cyberprzestępczością (European Cybercrime Centre - EC3). Centrum działa w ramach Europejskiego Urzędu Policji (Europolu) w Hadze w Holandii i jako główny punkt w procesie zwalczania cyberprzestępczości wskazano koncentrację na nielegalnych działaniach w Internecie prowadzonych przez zorganizowane grupy przestępcze. Głównym zadaniem Centrum będzie ochrona profili użytkowników serwisów społecznościowych przed zagrożeniami ze strony środowisk przestępczych oraz pomoc w zwalczaniu przestępstw internetowych, które przynoszą poważne szkody ich ofiarom, takich jak przemoc seksualna wobec dzieci czy ataki wymierzone w bankowość elektroniczną i transakcje finansowe czy infrastrukturę krytyczną taką jak systemy informatyczne Unii.

Poniżej udostępniony przez Komisję Europejską materiał dotyczący EC3:

 

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022