Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

UE: Reklamację złożysz przez internet

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, e-Commerce;
UE: Reklamację złożysz przez internet

Wkrótce ma pojawić się nowa strona internetowa przeznaczona do reklamacji wewnątrz UE. Zarówno klienci jak i sprzedawcy będą mogli jej używać by zareklamować jakąś usługę czy produkt. Dostęp do witryny będzie dostępny dla każdego, zupełnie za darmo.

Obecnie dość mało ludzi decyduje się na zakupy w innym kraju. Obawy przed tym powstają głównie ze względu na różnicę w przepisach pomiędzy państwami oraz trudnościami w komunikacji. Wiele osób uznaje, że próby składania reklamacji, które dotyczą sprzedaży towarów i usług poza granicami danego kraju to jedynie strata czasu. Wszystko może się jednak niedługo zmienić ponieważ Europosłowie chcą wprowadzić specjalną stronę internetową, na której będzie można dokonywać reklamacji pomiędzy państwami UE.

Działanie takiej strony być może zmniejszy zagrożenie oszustami jak i zwykłymi nieporozumieniami w handlu. Znacząco również przyspieszy sam proces reklamacji. Dzięki temu, sprzedaż międzynarodowa ma dużą szansę ożywienia. Skorzystać na tym mają obie strony. Kupujący, dla których zakupy za granicą mogą oznaczać większą konkurencyjność cen i jakości. Natomiast sprzedający będą mogli trafić do większej liczby potencjalnych klientów.

Po wypełnieniu odpowiedniego formularza, będzie można złożyć skargę na kontrahenta. Treści takich skarg będą tłumaczone dla każdej ze stron na rodzimy język. Cała procedura takiej reklamacji ma trwać nie dłużej niż 30 dni. Również za atrakcyjnością pomysłu, przemawia brak konieczności dochodzenia swoich praw przed sądem.

Europosłowie twierdzą, że odpowiednie przepisy by strona mogła zacząć działać mają być wkrótce gotowe. Jednak dłużej może potrwać procedura dostosowywania jej do organizacji pozasądowych poszczególnych państw. W praktyce z witryny mozna bedzie skorzystać dopiero za około 2 lata.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022