Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

TYPO3 4.7 ostatni numerek przed skokiem do wersji 6

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Rynek IT;
TYPO3 4.7 ostatni numerek przed skokiem do wersji 6

Najnowsza stabilna wersja TYPO3 to 4.7. Jest to ostatni numer z serii 4.x. Można się spodziewać, że kolejne wydanie będzie oznaczone cyfrą 5, ale czy na pewno?

Od kilku lat użytkownicy i developerzy TYPO3 wyczekują wersji 5 ich ulubionego CMS-a. Ten apetyt był tym większy, że co pewien czas pojawiały się szczątkowe informacje na temat nowej, rewelacyjnej wersji, która była całkowicie przepisana i miała wnieść zupełnie nową jakość. Po kilku latach, całkiem niedawno bo na poczatku tego roku okazało się, że niestety wersji 5 nie będzie, bedzie natomiast od razu wersja 6. Dlaczego? Otóż zespół pracujący nad TYPO3 5 zabrnął w ślepą uliczkę. Chcąc wprowadzić wiele drastycznych zmian doprowadził do sytuacji, gdzie zachowanie kompatybilnosci pomiedzy wersją 4.x a 5.x okazało się praktycznie niewykonalne. Bardzo duże ambicje developerów związane ze stworzeniem nowej jakości dla TYPO3 okazały się niezwykle trudne we wdrożeniu. Brak kompatybilności wersji spowodowałoby spore zamieszanie na co ostatecznie zespół rozwijajacy TYPO3 się nie zgodził. W efekcie kilka lat pracy nad TYPO3 5 doprowadzi do powstania zupełnie nowego systemu CMS roboczo nazwanego w tej chwili Phoenix. Szkoda by było gdyby taki czas pracy poszedł na marne.

Co w takim razie z TYPO3?
Jest nadal rozwijany i tu nie ma obawy, że system zostanie porzucony. Wersja 6 będzie kolejnym dużym krokiem w rozwoju jednak nie tak drastycznie odbiegającym od poprzednika jak w przypadku niedoszłej piątki. Pozwoli to zachować kompatybilność obu rozwiązań i łatwą migrację pomiędzy wersjami.

Aktualna wersja 4.7 wnosi kolejne poprawki ulepszenia, m.in. mocno przebudowany mechanizm renderujacy frontend pełniej wykorzystujący HTML5. jednak bardziej jestem ciekaw co pojawi się w wersji 6.0 czy to będzie kosmetyka względem wersji 4.7 czy będziemy mogli liczyć na coś więcej. Na pewno czekamy na obsługę ExtJS 4 w backendzie, co pierwotnie miało być wdrożone w wersji 4.7 ale okazało sie zadaniem zbyt czasochłonnym aby zachować termin wydawniczy i ostatecznie pozostał ExJS 3.

Więcej szczegółów na temat nowości w wersji 4.7 oraz pliki instalacyjne znajdziecie tutaj: http://daa.pl/32c0 
Przypominamy także, że na o12.pl znajdziecie specjalny, dedykowany hosting dla tego CMS-a. Szczegóły tutaj

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020