Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Tynt czyli jak monitorować kopiowanie treści ze strony

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady, Social Media;
Tynt czyli jak monitorować kopiowanie treści ze strony

Tynt.com to interesujące narzędzie z punktu widzenia właścicieli stron i treści na nich publikowanych. Pozwala ono dokleić do kopiowanej i wstawianej w innym miejscu treści link prowadzący do strony z artykułem. Jest to korzystne z kilku powodów. Nawet jeśli osoba kopiująca fragment tekstu usunie link do artykułu, to dajemy jej do zrozumienia, że zależy nam na tym aby podała źródło skąd kopiuje tekst. Dajemy tym też sygnał, że przywiązujemy wagę do ochrony praw autorskich i że ich łamanie może poskutkować przykrymi konsekwencjami. To może być skutecznym straszakiem.
Ci, którzy usunął linki lub zastosują mechanizmy blokujące skrypt tynt.com na pewno będą stanowili pewna grupę może nawet znaczną, ale z pewnością będzie także część czytelników, którzy kopiując tekst nie usuną z nich naszego linku. W ten sposób w naturalny sposób budować się będzie baza linków zwrotnych do naszej strony. Do korzyści jakie z tego tytułu mogą płynąć nie muszę chyba nikogo przekonywać.

Oprócz linku co jest najczęściej wykorzystywane przez właścicieli stron możemy także dołączyć linki do naszego fanpage'a na Facebooku lub na Twitterze.

Tynt oferuje jednak o wiele więcej niż tylko możliwość doklejenia linków do kopiowanego artykułu i naszych stron na portalach społecznościowych. Potrafi gromadzić dane na temat tego jakie konkretnie artykuły i obrazy są kopiowane z naszej strony i w jakich ilościach. Dowiemy się także jaki ruch na naszej stronie generują linki doklejane do kopiowanych treści. Wszystkie te dane możemy przeglądać zarówno w postaci tabelarycznej jak również w postaci wykresów graficznych.

To właśnie ta funkcjonalność serwisu budzi największe kontrowersje ponieważ śledzi aktywność użytkownika na stronie, a więc pojawiają się pytania czy nie ingeruje zbyt mocno w prywatność. Tynt buduje dużą bazę informacji na temat tego jakich treści ludzie najbardziej poszukują, gdzie i jakie są dla nich najatrakcyjniejsze. Generalnie jednak w taki sam sposób można podejść do większości narzędzi, które służą badaniu web usability (omówimy je w kolejnych artykułach), bo przecież każde z nich gromadzi w swoich bazach duże ilości informacji na temat zachowań internautów. Potrafią nawet rejestrować szczegółowo ich aktywność, ruchy kursora myszy, obszary kliknięć itd… Nie popadajmy jednak w skrajności. Tego typu narzędzia pomimo, że nie wszystkim muszą odpowiadać dają właścicielom stron przynajmniej orientację na temat tego czy ich treści są dla czytelników atrakcyjne. Są również interesującym uzupełnieniem danych gromadzonych przez systemy statystyk stron oraz danych z portali społecznościowych na temat dzielenia się naszymi informacjami.

Z serwisu tynt.com korzysta wg oficjalnej strony ponad tysiąć wydawców treści w tym m.in: Answers.com, Fox News, New York Post i wielu innych. Chcecie sprawdzić jak działa tynt.com? Możecie założyć bezpłatnie konto i wstawić niewielki fragment kodu na własną stronę. Formularz rejestracji: https://id.tynt.com/account/sign_up

Możecie także przetestować jak działa doklejenie linku do kopiowanej treści na naszej Wiedzodajni. Skopiujcie do schowka fragment tego artykułu lub dowolnego innego (przynajmniej 8 wyrazów) i wklejcie go np. do notatnika systemowego.

Ciekaw jestem co myślicie o tego typu narzędziach? Czy mogą być dla Was użyteczne?

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022