Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Twój blog za darmo

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Social Media, Marketing sieciowy;
Twój blog za darmo

Niedawno pisaliśmy o uruchomieniu nowej sieci dla blogerów bloA.pl. Przyjrzyjmy się temu co od tamtego czasu uległo zmianie.

bloA.pl to platforma blogowa działająca w oparciu o najpopularniejszy system CMS WordPress. Miliony blogerów na świecie wybiera własnie ten mechanizm z uwagi na jego elastyczność, prostotę działania i bardzo duże możliwości. WordPress pomimo, że powstał jako skrypt służący do prowadzenia blogów dziś jest frameworkiem, na bazie którego można budować praktycznie dowolną funkcjonalność. W rzeczywostości oznacza to olbrzymi potencjał jaki mogą spożytkować użytkownicy WordPress'a.

Sieć bloA.pl została urochomiona 25 lipca i w zaledwie w miesiąc zyskała wielu użytkowników z czego znaczna część aktywnie prowadzi już swoje blogi. W pierwszych dniach bloA.pl oferowała podstawowe funkcje umożliwiające prowadzenie blogów jednak przez ostatnich 30 dni sieć została wzbogacona o wiele użytecznych funkcjonalności. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

Portale społecznościowe

To jeden z podstawowych elementów każdego bloga. Możliwość dzielenia się artykułami na portalach społecznościowych pozwala szybko dotrzeć z własną twórczością publikowaną na blogu do szerokiego grona odbiorców. Także blogerzy korzystający z sieci bloA.pl mogą korzystać z dobrodziejstw dzielenia się treściami w internecie.

Galerie Zdjęć

NextGEN Gallery to jeden z najpopularniejszych dodatków dla WordPress'a. Jest także dostępny dla wszystkich stron w sieci bloA.pl. Umożliwia organizację zdjęć w albumy i galerie oraz ich atrakcyjną prezentację na stronie. Więcej szczegółów: http://daa.pl/3ate

Mapy Google

Kolejny element, który jest częstym gościem na rozmaitych stronach, także na blogach. Standardowo wstawienie mapki Google na stronie nie jest specjalnie trudne, wystarczy wygenerować odpowiedni kod na Google i wstawić go źródła wpisu lub strony. Jednak utworzenie bardziej rozbudowanych map wymaga już większych umiejętności i tu nie każdy będzie sobie w stanie z tym poradzić. Z pomocą przychodzi specjalne rozszerzenie do zarządzania mapami, które pozwala tworzyć mapy nie tylko z wieloma obiektami, ale także mapy generowane dynamicznie, na których mogą pojawiać się punkty wskazane w poszczególnych wpisach Twojego bloga. Świetna sprawa dla blogów o podróżach zwłaszcza, że dla każdego punktu można wyznaczyć trasę dojazdu z dowolnego miejsca.

Więcej informacji znajdziesz na stronie: http://daa.pl/3as4

Kompozytor zawartości strony

Organizacja treści na stronie to ważny element, także blogów. Dzięki temu możesz znacznie podnieść atrakcyjność i efektywność swojego boga. bloA.pl w swoich zasobach posiada specjalny moduł premium umożliwiający wygodną i szybką organizację układu każdej strony i każdego wpisu. Zobacz poniższy film prezentujący podstawowe możliwości dodatku.

Wersja mobilna bloga

Kolejny popularny moduł umożliwiający szybkie uruchomienie mobilnej wersji bloga w wersji Premium. WPTouch PRO sprawi, ze Twój blog czytany na smartfonach będzie dla czytelników nie lada gratką. Pozwoli skupić się na publikowanej treści, co w przypadku ekranów niewielkich rozmiarów jest niezwykle ważne.

Więcej szczegółów znajdziesz pod adresem: http://daa.pl/3asb

Motywy graficzne

Sieć bloA.pl startowała z zaledwie 4 motywami. W ciągu miesiąca ta ilość zwiększyła się do 23. Znajdują sie wśród nich motywy, które dostępne są wyłącznie na bloA.pl  oraz motywy dla stron PRO, które pozwalają na prowadzenie bloga w wyjątkowej oprawie graficznej, jak ten przykład: http://gleamdemo.bloa.pl

Motywy to najważniejszy element sieci. To właśnie one mają znaczny wpływ na charakter i odbiór przez czytelnika publikowanych treści. bloA.pl doskonale zdaje sobie z tego sprawę i serwuje starannie wyselekcjonowane projekty graficzne z wieloma możliwościami konfiguracyjnymi.

Lista przykładowych motywów dostępna jest pod adresem: http://bloa.pl/przykladowe-motywy/

Podsumowanie

Ostatni miesiąc był bardzo obfity w nowości na bloA.pl. To jednak nie koniec. W najbliższych miesiącach pojawi się wiele kolejnych funkcji, w dużej mierze operujących na najlepszych komercyjnych modułach WordPressa, a także specjalnych rozszerzeniach autorskich. Dzięki temu użytkownicy blogów na bloA.pl uzyskają dostęp do rozszerzeń, do których dostęp w normalnych warunkach np. na własnej instalacji byłby ograniczony (płatny) lub całkowicie niemożliwy.

Zapraszamy to zakładania blogów na http://bloa.pl

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022