Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Twitter po Polsku jeszcze przed Świętami

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Social Media, Marketing sieciowy;
Twitter po Polsku jeszcze przed Świętami

Koniec roku przyniesie zmiany wszystkim użytkownikom twittera. Zmiany te szczególnie powinny docenić osoby, które z powodu nieznajomości języka angielskiego nie potrafią się poruszać po serwisie przez co nie zdecydowały się do tej pory na utworzenie w nim swojego profilu.
Pod koniec grudnia twitter planuje uruchomić kolejną transzę wersji językowych, w tym także wersję polskojęzyczną. W tym celu jakiś czas temu ogłosił "nabór" na moderatorów -wolontariuszy, którzy pomogą przetłumaczyć serwis na język lokalny.
Ludzie, którzy podjęli się spolszczenia Twittera to: Paweł Orzech, Maciej Wilczyński i Marcin Kochanowski, a jedynym ich wynagrodzeniem są koszulki oraz wcześniejszy dostęp do różnych aplikacji czy stron na twitterze. Ale chyba największą frajdę sprawia im możliwość pracy z przedstawicielami twittera.

Początkowo polski interfejs będzie dostępny tylko z poziomu www, potem w wersji mobilnej, a na końcu w aplikacji Tweetdeck na przeglądarce Chrome, i całej  reszcie ekosystemu. Premiera polskiej wersji planowana jest na 20 grudnia.
Osobiście bardzo ciekawi mnie czy spolszczenie interfejsu przyczyni się do wzrostu liczby krajowych użytkowników i czy twitter pozbędzie się łatki serwisu "dla wtajemniczonych". A może zmiana ta nie będzie miała wpływu na liczbę użytkowników z Polski bo przeszkodą dla wielu z nas nie jest język ale forma, w jakiej prezentowane są informacje? Mikroblogi do których należy u nas m.in. Blip nie są specjalnie „rozrywane” aczkolwiek twitter to twitter i nie wykluczone, że wpłynie on na poprawę słupków statystyk. Wkrótce się o tym przekonamy, zwłaszcza, że zmiany w formie prezentacji treści na twitterze też są zapowiadane.

Nowy interfejs twittera został podzielony na karty co powinno usprawnić przeglądanie tweetów, a także sprawić, że korzystanie z serwisu stanie się bardziej wydajne i przyjazne. To co jest godne uwagi w odniesieniu do nowych możliwości, to bezpłatne profile dla firm z większymi możliwościami prezentacji treści. Kolejna istotna nowość to możliwość wstawienia na własnych stronach tweetów oczywiście poprzez umieszczenie odpowiedniego kodu - element dobrze znany wszystkim użytkownikom facebooka.

Pojawienie się polskiej wersji językowej Twittera oraz zmiany jakie się w nim pojawiają da polskim firmom w 2012 roku kolejne potężne narzędzie marketingowe obok facebooka. To niewątpliwie dobra wiadomość aczkolwiek zdania na temat wprowadzanych modyfikacji interfejsu są podzielone. Niektórzy zarzucają włascicielom Twittera, że za bardzo zbliża się on do funkcjonalności znanych z facebook'a tracąc tym samym nieco ze swojego indywidualizmu. Z kolei inni cieszą się, że w końcu pojawiają się możliwości, na które od dawna czekali.

Poniżej krótki film prezentujący nowe możliwości Twittera

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022