Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Softaculous zainstaluje skrypty za ciebie

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Softaculous zainstaluje skrypty za ciebie

Softaculus to pakiet skryptów do automatycznej instalacji na stronach internetowych. Maksymalnie upraszcza instalację aplikacji webowych na stronach www, a także zarządzanie nimi, co sprawia, że czynności, które wcześniej wymagały pewniej wiedzy w zakresie instalacji skryptów na serwerze są teraz dostępne praktycznie dla każdego.

Instalacje skryptów uruchamiane są z poziomu panelu administracyjnego konta hostingowego (u nas – cPanelu). W bibliotece Softaculous jest dostępnych ponad 350 skryptów. Obejmują one szeroki zakres zastosowań internetowych, m.in.: systemy CMS, blogi, systemy CRM, galerie, oprogramowanie e-commerce, zarządzanie projektami, systemy ERP i wiele więcej.

 

 

Instalacja aplikacji poprzez Softaculous odbywa się praktycznie za pomocą jednego kliknięcia. Wystarczy jedynie przed rozpoczęciem procesu instalacji wybranego skryptu wprowadzić niezbędne do jego instalacji parametry. Softaculous automatycznie dokonuje konfiguracji baz danych, przydziela uprawnienia użytkownikom oraz katalogom i plikom aplikacji na serwerze.

Dzięki maksymalnemu uproszczeniu procesu instalacji nawet niedoświadczeni użytkownicy mogą instalować wybrane aplikacje na swoich kontach hostingowych.

Softaculus znacznie ułatwia wybór odpowiedniej aplikacji, gdyż udostępnia wersje demonstracyjne większości aplikacji, które można za jego pomocą zainstalować. Każda dostępna w bibliotece aplikacja opatrzona jest również krótkim opisem jej funkcjonalności oraz opiniami i ocenami użytkowników. Pozwala to na wybór odpowiedniej aplikacji bez potrzeby ich instalacji.

 

Pełna lista aplikacji dostępnych w obrębie biblioteki jest dostępna tutaj.

Softaculus oferuje również łatwy w użyciu mechanizm tworzenia i zarządzania kopiami bezpieczeństwa zainstalowanych skryptów, informuje o dostępnych aktualizacjach oraz umożliwia łatwe ich przeprowadzenie.

Zachęcamy do korzystania z tego dogodnego narzędzia, które jest dostępne w cPanelu naszych kont hostingowych w sekcji Oprogramowanie.

 

 

Wkrótce w naszej bazie wiedzy pojawią się artykuły omawiające najważniejsze kwestie związane z korzystaniem z pakietu.

Zapraszamy.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022