Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Prawo autorskie w sieci - nowe źródło informacji

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Porady;
Prawo autorskie w sieci - nowe źródło informacji

Pomimo szerokiej dyskusji w mediach i internecie przepisy prawa autorskiego ciągle stwarzają polskim internautom wiele problemów. Opublikowany w 2012 r. przez Centrum Cyfrowe raport z przeprowadzonych badań dotyczących nieoficjalnego obiegu treści kulturowych potwierdza, że użytkownicy Internetu nie odróżniają treści legalnych od nielegalnych. W raporcie podkreślono, że pomimo faktu, że wymiana filmów, muzyki czy książek w sieci może być legalna, granica, które działania są zgodne z prawem czy nie, jest niejednoznaczna. Do naruszeń praw autorskich w sieci dochodzi również w przypadku wykorzystania elementów graficznych czy treści witryn na innych stronach.

Jak zatem korzystać z zasobów dostępnych w internecie bez łamania obowiązujących przepisów? W jaki sposób udostępniać swoje zasoby w sieci, aby nie popaść w konflikt z prawem?

Aby rozwiać wątpliwości dotyczące prawa autorskiego oraz ułatwić poruszanie się w gąszczu jego przepisów Fundacja Nowoczesna Polska opublikowała wyczerpujący przewodnik po prawie autorskim pt. "Pierwsza pomoc w prawie autorskim". Fundacja umożliwiła również bezpośrednie zadawanie pytań dotyczących przepisów prawa autorskiego prawnikom. Pytania można przeysłać za pomocą udostępnionego na stronie formularza kontaktowego lub e-maila. Część zadanych pytań wraz z odpowiedziami będzie publikowana na stronie PrawoKultury.pl. Innym udogodnieniem w kontakcie ze specjalistami w tej dziedzinie ma być zapowiadane na 22 stycznia uruchomienie specjalnej linii telefonicznej.

Wszystkie te działania są elementem prowadzonych przez Fundację działań w ramach kampanii społecznej "Prawo Klutury", której celem jest poszerzenie świadomości praw i wolności jakie daje użytkownikom kultury obowiązująca w Polsce ustawa o prawie autorskim.

Poniżej, udostępniony przez WebshakeTV, krótki materiał o ochronie własności intelektualnej w cyfrowym świecie:
 

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022