Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Prawie 7 milionów urządzeń mobilnych pod choinką

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
Prawie 7 milionów urządzeń mobilnych pod choinką

Jak nie trudno było przewidzieć jednym z najpopularniejszych prezentów, jakie tego roku znalazły się pod choinką były smartfony i tablety zarówno te wyposażone w Androida jak i iOS. Prawie 7 milionów osób na całym świecie otrzymało właśnie taki prezent.

Firma Flurry Analytics zajmująca się monitorowaniem aktywacji aplikacji na urządzenia mobilne, poinformowała, że 25 grudnia aktywowano 6,8 mln nowych urządzeń mobilnych typu smartfon/ tablet. Dla porównania w dniach 1- 20 grudnia liczba ta wynosiła średnio 1,5 mln dziennie. Co prawda firma nie podała danych na temat ilości aktywacji poszczególnych systemów operacyjnych, ale jeśli damy wiarę wypowiedziom Andy Rubin'a, szefa działu zajmującego się Androidem, był on aktywowany 3,7 mln razy w czasie tegorocznych Świąt. Jeśli więc pozostałe 3,1 mln aktywacji rozdzielimy pomiędzy pozostałe OS-y, to Android i tak pozostaje niekwestionowanym liderem.

W dniach 1-20 grudnia pobranych zostało 108 mln aplikacji na urządzenia mobilne. Ale wynik ten wcale nie robi wrażenia jeśli porównamy go z danymi z pierwszego dnia Świąt kiedy to w Android Market zakupiono 242 miliony aplikacji w promocji cenowej 10 centów każda.

Z przytoczonych danych wynika, że smartfony i tablety przestają być gadżetami dla osób kochających nowinki techniczne, czy też potrzebujących mieć stały dostęp "do sieci". Wzrastająca z każdym dniem popularność i powszechność urządzeń mobilnych powoduje, że z uśmiechem czytamy ubiegłoroczne lub starsze artykuły na temat prognoz mobilnej rewolucji. Mało kto podejrzewał wówczas, że będzie ona postępowała w tak zadziwiającym tempie. Niektórzy mogliby nawet pomyśleć, że rewolucja już się dokonała, ale w rzeczywistości to zaledwie jej początek, choć przyznać trzeba, że coraz wyraźniej widać na horyzoncie majaczącą postać „nowej rzeczywistości”.

Źródło: di.com.pl, komputerswiat.pl

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020