Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Pierwsze kroki z WordPress’em - wstawianie mulitmediów i linków

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Budowa stron, Porady;
Pierwsze kroki z WordPress’em - wstawianie mulitmediów i linków

Wszystkie pliki graficzne, multimedialne lub pliki dokumentów (np. .pdf, .doc czy .xls) wykorzystywane na stronie są przechowywane w WordPressie w tzw. Bibliotece mediów.

Aby wgrać multimedia na serwer, wybierz z menu głownego Kokpitu opcję Media/Dodaj nowe. W prawym oknie kokpitu pojawi się strona Wyślij na serwer nowe media.  Kliknij opcję Wybierz pliki (lub przeciągnij w zaznaczone miejsce) wybrane pliki i wgraj je na serwer. Załadowane na serwer pliki są przechowywane w katalogu wp-content/uploads Twojej witryny. Można je tam wgrać również przy pomocy klineta FTP.

Uwaga:
Zaleca się, aby pliki kopiowane na swerwer posiadały "przyjazne" serwerowi nazwy. Przed załadowaniem plików na serwer upwenij się, czy nazwy plików nie zawierają spacji, apostrofów, ukośników czy innych zaków nie alfanumerycznych (np. %, $ czy &). Aby zachować czytelność nazw plików spacje można zastąpić znakami podkreślenia (np. plik o nazwie mój akrusz.xls zostaje plikiem moj_arkusz.xls).

Wstawianie plików graficznych na stronie

Aby wstawić plik graficzny czy multimedialny do treści wpisu przejdź do jego edycji, ustaw kursor w miejscu, w którym ma być widoczny na stronie i kliknij przycisk Wstaw media widoczny nad paskiem narzędzi edytora treści.

W nowo otwartym oknie zaznacz miejsce, z którego ma być pobrany plik (Biblioteka mediów, jeśli plik jest już załadowany na serwer lub Dodaj pliki, jeśli plik znajduje się na komputerze), następnie kliknięciem wybierz plik lub pliki (dostępna lista rozwijalna umożliwia filtrowanie plików z biblioteki mediów po ich typie).

 

Na tym etapie można edytować pewne właściwości pliku, takie jak tytuł, etykietę, tekst alternatywny czy opis pliku, ustalić sposób jego wyrównania na stronie, link, do którego ma prowadzić (własny adres URL, plik multimedialny, strona załącznika lub brak) oraz jego rozmiar (miniatura, średni, pełny rozmiar). Po określeniu tych właściwości kliknij przycisk Wstaw do wpisu.

Do edycji wstawionego obrazka można łatwo powrócić - klikamy na obraz w edytorze i z dwóch opcji, które pojawią się w jego lewym górnym rogu wybieramy Edytuj obrazek. W oknie edycji obrazka mamy możliwość zmiany właściwości dostępnych na etapie wstawiania obrazu oraz dodatkowych parametrów.

Aby usunąć obrazek z treści strony należy po wybraniu go w edytorze wybrać opcję Usuń obrazek. Obraz jest usuwany tylko z treści wpisu, nie z Galerii mediów.

 1   2    następna strona

 

Ocena: 43210 (4.75/5), bazuje na 4 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2021