Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Nowe zdjęcia na Google Street View. Tym razem spod wody.

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Social Media, Rynek IT;
Nowe zdjęcia na Google Street View. Tym razem spod wody.

Google Street View zaprasza do nurkowania na Wielkiej Rafie Koralowej. Co prawda jak na razie tylko wirutalnie, ale jest to dużo ciekawsze rozwiązanie niż zwykłe zdjęcia w książkach, czy internecie. Każdy dla kogo wybrzeża Australii są niedostępne, może teraz z poziomu przeglądarki "przejść się" po nich i "zanurkować" w Oceanie Spokojnym.

Google Street View jest funkcją Google Maps do oglądania panoramy miast w 360 stopniach w przeglądarce internetowej. Na początku jej działania, czyli od 2007 roku można było jedynie oglądać amerykańskie ulice, największych miast. Z czasem jednak udostępniono użytkownikom wiele milinów zdjęć mast na świecie, zabytków oraz cudów natury. W taki oto sposób wirtualnie można przejść się po ulicach Rzymu, czy zobaczyć Antarktydę. Najnowsze zdjęcia jakie Google dodało do swojej usługi, nie zachęcają tym razem do spaceru po lądzie, a raczej do nurkowania. Wybrano 6 miejsc na Wielkiej Rafie Koralowej oraz Hawajach.

Do zrobienia zdjęć rafy koralowej, Google użyło kamer i aparatów przypiętych do skuterów podwodnych. Zdjęcia są na prawdę znakomitej jakości, i tak samo jak w przypadku zdjęć lądowych, również mamy wrażenie jakbyśmy po prostu tam byli. To doskonały sposób żeby zobaczyć jak wygląda tamtejsza fauna i flora. Każdy kto nie ma możliwości aby tam nurkować, może zobaczyć z bliska rekina, żółwia, czy meduzę w naturalnych warunkach.

Co prawda żadne zdjęcia nie oddadzą prawdziwych wrażeń związanych z nurkowaniem w tak pięknym miejscu. Jednak dla każdego chociaż taka forma zwiedzania tego miejsca, czy to ze względów naukowych, czy rozrywkowych powinna być całkiem fajnym przeżyciem. Miejmy tylko nadzieję, że to nie ostatnie słowo Google i dzięki Street View zwiedzimy jeszcze wiele innych, niecodziennych, pięknych miejsc.

Zapraszamy do oglądania.

Źródło: news.google.pl

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022