Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Niech moc będzie z tabletem

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
Niech moc będzie z tabletem

Aktualnie na rynku mamy czterordzeniowy tablet ASUSa (Eee Pad Transformer Prime), który jeszcze w grudniu zawita na półki polskich sklepów. Wiadomo już również, że także Acer jest w trakcie budowy tabletu z procesorem czterordzeniowym, co ostatecznie potwierdził Jim Wong, zarządzający firmą. DigiTimes informuje, ze urządzenie wyposażone będzie w system Android 4.0 i czip Nvidia Tegra 3.

Nie wykluczone, że nowy sprzęt zostanie przedstawiony już w styczniu na targach CES, ewentualnie na MWC (Mobile World Congress) zaledwie miesiąc później.

To jak dynamicznie rozwija się rynek urządzeń mobilnych zwłaszcza tabletów może zaskakiwać i z pewnością tak jest. Wystarczy wspomnieć przecież nie tak odległe wydarzenie gdy śp. Steve Jobs zaprezentował światu iPada i wówczas wiele osób pukało się w czoło mówiąc „po co komu taki dziwny, sztuczny twór, przecież są netbooki, małe i do tego z wygodnymi klawiaturami, a smartfony świetnie się sprawdzają jako kieszonkowy komputer. Więc po co jeszcze coś pośrodku, kto będzie z tego korzystał?” Dziś spora część tych sceptyków na co dzień pracuje z tabletem, a ich netbooki kurzą się gdzieś na półce. Paradoksalnie nie wyobrażają sobie sprawnego działania bez tych „dziwnych, sztucznych tworów”.

Coraz szybsze procesory, coraz lepsze układy graficzne, coraz więcej wspaniałych aplikacji pozwalających na coraz to wygodniejszą pracę z ekranem dotykowym - choć w pewnych zastosowaniach stanowi on jeszcze barierę. To wszystko nieuchronnie zmierza ku dominacji przenośnych urządzeń współdzielących swoje zasoby w chmurach i serwujących swoim użytkownikom niesłychany komfort i szybkość dotarcia do informacji czy po prostu do rozrywki. Rozwój ten zmieni jeszcze na naszych oczach sposób funkcjonowania witryn internetowch, które przeobrażą się w zaawansowane aczkolwiek łatwe w użytkowaniu aplikacje serwujące swoje zasoby na wiele różnych sposobów.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020