Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Nginx na o12.pl

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Hosting, Rynek IT;
Nginx na o12.pl

Nginx, to niezwykle wydajny serwer www/proxy w jednym. Początki jego powstania sięgają roku 2002 kiedy to rosyjski programista Igor Sysojew stanął przed zadaniem stworzenia szybkiego i lekkiego webserwera na potrzeby dużego portalu Rambler.ru

Od tamtego czasu Nginx jest systematycznie rozwijany, a jego architektura zapewnia obsługę nieporównywalnie większej ilości zapytań niż czyni to popularny Apache. Działa to w stosunkowo prosty sposób, zamiast uruchamiać dla każdego połączenia osobny wątek (proces) co w konsekwencji przy dużym ruchu powoduje znaczny spadek wydajności serwera, Nginx oferuje asynchroniczną architekturę opartą na zdarzeniach. W konsekwencji pojedynczy proces jest w stanie obsłużyć tysiące połączeń konsumując przy tym niewielką ilość zasobów obliczeniowych i pamięci.

Pierwotnie Nginx był serwerem obsługującym wyłącznie statyczne pliki i to częsty zarzut pojawiający się w rozmowach na jego temat. Aktualnie jednak istnieje możliwość wykorzystania tego serwera w połączeniu z FastCGI/PHP-FPM, Railsami oraz Pythonem. Nginx może więc pełnić z powiedzeniem rolę serwera aplikacji co daje świetne wyniki w przypadku mocno obciążonych serwerów.

Nginx to oprócz serwera WWW także serwer proxy i load balancer dzięki czemu pole wykorzystania tego rozwiązania staje się jeszcze większe umożliwiając m.in. wdrożenie w niezwykle prosty sposób rozłożenia ruchu serwisu pomiędzy kilkoma serwerami, a to tylko jedna z wielu możliwości.

Nginx z puntu widzenia webdewelopera to bardzo atrakcyjny kąsek dający olbrzymie możliwości konfiguracyjne, skalowalność i stabilność. Czego chcieć więcej.

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Dlatego, że serie kont hostingowych VIP oraz T3 na platformie o12.pl zostały wyposażone w webserwer Nginx. Obie serie to konta o specjalnym przeznaczeniu dlatego naturalną konsekwencją jest stworzenie dla nich specjalnego środowiska. Zastosowanie Nginx jest jednym z kroków umacniającym pozycję elitarnych, skalowalnych i wydajnych usług hostingowych na o12.pl. Nieustannie testujemy i wdrażamy najlepsze rozwiązania, które realnie mogą przysłużyć się naszym Klientom w rozwoju ich biznesu.

Nginx jest świadomym wyborem. To co bez wątpienia cieszy to fakt, że projekt jest stale rozwijany. Pod koniec ubiegłego roku Sysojew założył firmę, której zadaniem jest rozwój Nginx'a oraz świadczenie komercyjnego wsparcia, a także rozwój komercyjnych systemów opartych o Nginx. Jednocześnie obserwując stały wzrost zainteresowania serwerem (dane Netcraft) okazuje się, że na początku tego roku Nginx wyprzedził rozwiązania Microsoftu. Aktualnie Nginx zajmuję drugą lokatę za wciąż najpopularniejszym serwerem Apache. 

 

Kto korzysta już z Nginx? Ponad 10% wszystkich serwisów na świecie, a do najbardziej znanych marek zaliczyć można m.in: Facebook, Groupon, TechCrunch, Dropbox, Sourceforge czy WordPress.com (więcej). Jak nie trudno się domyślić są to serwisy wymagające bardzo wydajnych webserwerów. Cieszymy się, że nasi Klienci mogą dołączyć do tego elitarnego grona.

Źródło: Netcraft, Nginx

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020