Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Kolejny serwis dla grafików

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia;
Kolejny serwis dla grafików

Codemarket.pl to nowo powstały projekt w polskim internecie skierowany do środowiska grafików projektujących głównie na potrzeby realizacji internetowych. Sama nazwa „CodeMarket” może być nieco myląca i sugeruje miejsce dedykowane raczej programistom niemniej jak piszą sami autorzy: CodeMarket.pl to serwis dla osób poszukujących firm zajmujących się szeroko pojętą grafiką. Jest to miejsce dla osób niezależnych, małych i średnich firm jak i największych korporacji. Naszym celem jest zebranie w jednym miejscu największej liczby grafików działających na terenie Polski.

Serwis wystartował w połowie listopada, a inspiracją do jego stworzenia był amerykański serwis Sortfolio.com czego sami autorzy nie próbują ukrywać. Projekt jest ciekawy choć ciężko doszukać się w nim odrobiny innowacyjności, niemniej to początek więc pozwólmy mu rozwinąć skrzydła.

Aby promować swoją osobę czy firmę jako grafika wystarczy stworzyć bezpłatne konto, które umożliwi opublikowanie ogłoszenia oraz zaprezentowanie jednej ze swoich prac. Jeśli liczymy na coś więcej możemy wykupić konto płatne i wtedy prezentacja naszej działalności może być pełniejsza.

Aktualnie liczba zarejestrowanych grafików zbliża się do 200, a więc potencjalny zleceniodawca ma już w czym wybierać. Bazę projektantów przefiltrujemy wg terenu, na którym działają (większe miasta w kraju) oraz wg budżetu, w ramach którego realizują swoje projekty.

Czy serwis ma szansę na powodzenie, trudno przewidzieć, na pewno łatwo nie będzie ponieważ podobny projekt na naszym podwórku już funkcjonuje (mowa o Listed.pl), a młodszy konkurent w zasadzie nie wnosi niczego nowego. Jeśli zerkniemy na Listed.pl czy wymieniony wyżej serwis Sortfolio.com, to widzimy zwykły klon, którego nic poza kosmetyką prezentacji wizualnej nie wyróżnia na tle konkurentów. Dodatkowo jak informuje serwis Wystartowali.pl twórcy Codemarket’u otwarcie przyznają, że ten projekt nie jest dla nich najważniejszy i że nie specjalnie zależy im na tym aby zarabiał, wystarczy że przychody pokryją koszty. Czy takie podejście pozwala poważnie myśleć o przyszłości serwisu? Pozostawiam to ocenie Czytelników.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2019