Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Knowledge Graph - Nowy sposób wyszukiwania w Google

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
Knowledge Graph - Nowy sposób wyszukiwania w Google

Google uruchomiło Knowledge Graph. Jest to nowy, inteligentny sposób wyszukiwania.

O pracach Google z wyszukiwaniem semantycznym informowaliśmy już jakiś czas temu. Teraz pojawił się pierwszy tego efekt. Knowledge Graph bo o nim mowa, ma wprowadzić wyszukiwanie w internecie na wyższy poziom. Dzięki nowemu narzędziu Google, hasło będzie analizowane pod kątem kontekstu wyszukiwania. Wyszukiwarka sama spróbuje wywnioskować czy poprzez wyszukiwane hasło np "puma" autor miał na myśli zwierzę czy markę odzieży. Co więcej już z poziomu wyszukiwarki będą wyświetlane podstawowe informacje o wyszukiwanym haśle. Jeśli w Google wpiszemy "mur chiński" to poza linkami wyświetlą nam się informacje na jego temat oraz kilka zdjęć.

Google przy projekcie Knowledge Graph informacje zbierało z internetu. To zachowania internautów sugerowały Google jak Knowledge Graph powinien pracować. Dokładniej jakie hasła najczęściej są wyszukiwane, potem jakie linki są klikane, jak długo ukryte pod tymi linkami strony są potem przeglądane. Gigant twierdzi, że zebrał ponad 3,5 miliarda zachowań internautów na wyszukiwane ponad 500 mln haseł. Jako hasła zaliczane są osoby, miejsca i rzeczy.

Póki co Knowledge Graph dostępne jest tylko w Stanach Zjednoczonych. Jednak wkrótce zapewne pojawi się na całym świecie. Jak twierdzą szefowie Google ich nowe narzędzie ma na celu przeobrażenie wyszukiwarki w coś co od początku jej powstania było w zamyśle twórców. Czyli nie zbiorowiskiem przypadkowych linków, ale miejscem gdzie internauci dostaną rzetelne odpowiedzi na swoje zapytania. Na pewno Knowledge Graph wzbudzi wiele dyskusji. Pojawią się komentarze związane z branżą pozycjonerską i z pewnością wzmocnia się oskarżenia o zapędy monopolistyczne giganta. W końcu kto będzie klikał w linki do stron w wynikach wyszukiwania, skoro Google to czego szukamy od razu poda "na tacy"?

Źródło: Spidersweb, Google

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020