Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Jak założyć bloga za darmo?

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Social Media, Marketing sieciowy;
Jak założyć bloga za darmo?

Minęły 4 miesiące od uruchomienia sieci bloA.pl czas na małe podsumowanie.

Dla wszystkich, którzy nie wiedzą czym jest bloA.pl w skrócie można powiedzieć, że to sieć umożliwiająca bezpłatne prowadzenie blogów i komunikowanie się z czytelnikami oraz innymi blogerami

Uruchamiając bloA.pl w połowie wakacji szacowaliśmy jak nam się wydawało bardzo ostrożnie, że być może do końca roku uda się zainteresować siecią około tysiąca użytkowników, którzy założą do 800 blogów. Okazuje się jednak, że zainteresowanie platformą, pomimo że działania marketingowe nie były i nie są intensywne, przerosło nasze pierwotne oczekiwania. W momencie gdy piszę ten artykuł ilość zarejestrowanych blogów przekroczyła 8000, a ilość zarejestrowanych użytkowników sieci zbliża się do 10000. Jak więc widać nasze założenia zostały w ciągu zaledwie 4 miesięcy przemnożone razy dziesięć, a każdego dnia przybywa średnio 100 nowych blogów. Nie będziemy ukrywać, że cieszymy się z faktu iż nasza sieć znajduje coraz więcej zwolenników. Daje nam to motywację do dalszych działań i dalszego rozwoju projektu.

Sieć bloA.pl działa na bazie popularnej platformy blogowej WordPress oferując blogerom topowe narzędzia do zarządzania stroną i narzędzia wspomagające jej promocję. Owe wsparcie promocji umożliwiają funkcjonalności o charakterze społecznościowym co jest jedną z ważniejszych cech większości sieci tego typu. Znam blogerów, którzy uruchamiając blogi niezależnie (we własnym zakresie, na wykupionym hostingu) od początku do końca byli jedynymi czytelnikami własnych tekstów pomimo, że pisali całkiem nieźle. Dotarcie do odbiorcy wbrew pozorom nie jest takie łatwe i często wymaga inwestycji finansowych (reklama) bo bez tego spora część nawet bardzo ciekawych blogów po prostu umiera. Uruchamiając bloga w ramach sieci bloA.pl otrzymujemy gratis szereg działań promujących naszą aktywność wewnątrz sieci, dzięki czemu szansa na szybkie pozyskanie znacznego grona Czytelników bardzo rośnie. To siła, której brakuje w sytuacji gdy uruchamiamy niezależnego bloga na darmowym czy nawet płatnym hostingu.

Blogi PRO

Jakiś czas temu sieć oprócz wspomnianych darmowych blogów wprowadziła tzw. blogi PRO. To blogi płatne (aktualnie 19 zł miesięcznie), oferujące dostęp do wszystkich funkcjonalności blogów darmowych plus dodatki w postaci wtyczek i motywów Premium. Dzięki nim prowadzenie bloga na wysokim poziomie webusability jest dużo prostsze. I nie chodzi tu o samą jakość bloga, bo o tej stanowi przede wszystkim autor i tu nie ma co dyskutować. Elementy Premium mają pomagać wyciągnąć bloga pod względem funkcjonalnym i wizualnym na wyżyny. We wprawnych rękach blogera są potężnym narzędziem.

Oto dwa z wielu przykładów tego jak mogą się prezentować blogi PRO działające w ramach sieci bloA.pl

http://jedz.smacznie.pl
http://zalej.baniak.pl

Zarabiaj na blogu

Strony PRO oprócz wspomnianych powyżej dodatków, których na próżno szukać na poziomie bezpłatnych witryn, umożliwiają komercyjne wykorzystanie bloga. Możesz więc czerpać z niego korzyści materialne np. poprzez umieszczenie reklam, poprzez promowanie własnych usług, produktów itd… Są to także blogi wolne od reklam emitowanych w ramach sieci bloA.pl pomimo, że te nie są wcale inwazyjne.

Korzystaj z własnej domeny

Kolejnym elementem charakterystycznym dla blogów PRO to możliwość podpięcia własnej domeny. Jeśli dostępny pakiet domen Ci nie wystarcza możesz zarejestrować nową lub wykorzystać dowolną inną domenę, którą dysponujesz i uruchomić w niej swojego bloga.

Wsparcie

Blogi PRO gwarantują również dostęp do pomocy technicznej i wsparcia związanego z prowadzeniem bloga objętego planem PRO. Masz możliwość uzyskania pomocy od specjalistów dzięki czemu prowadzona przez Ciebie witryna może wiele zyskać.

Blog to nie tylko zwykła strona w internecie, to część duszy autora, to fragment jego osobowości. Blogi pozwalają lepiej wyrazić samego siebie, a także odkryć w sobie nowe talenty i pokłady możliwości o których istnieniu nie mieliśmy wcześniej pojęcia. Blogi zwłaszcza działające w ramach sieci bloA.pl pozwalają także na nawiązywanie nowych znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach, z którymi możesz dzielić własne pasje.

Z kolei jeśli blog ma być narzędziem ułatwiającym komunikację firmy z obecnymi i przyszłymi Klientami sieć bloA.pl zapewnia przestrzeń także na tego typu aktywność pozwalając zachować firmie niezależność i swobodę działania.

Serdecznie zapraszamy do prowadzenia blogów. Rejestracja zajmuje kilka chwil, a możesz ją przeprowadzić tutaj W przyszłości planujemy nagradzać ciekawe blogi jest to więc kolejny czynnik przemawiający za blogowaniem w ramach sieci, ale po kolei w końcu bloA.pl ma zaledwie 4 miesiące i jeszcze dużo pracy przed nami.

Adres sieci: http://bloa.pl

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022