Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Jak uporządkować zainstalowane wtyczki w WordPressie

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
Jak uporządkować zainstalowane wtyczki w WordPressie

Rozwijając stronę zbudowaną w WordPressie, a czasem już na etapie jej tworzenia, okazuje się, że do jej funkcjonowania potrzebujemy wielu użytecznych wtyczek.

WordPress nie posiada limitu wtyczek, które możemy zainstalować, ale należy pamiętać, żeby zawsze ograniczyć się jedynie do tych, które wykorzystujemy na stronie. Pozostałe, które były przez nas testowane i nie są przydatne należy usunąć. Przemawiają za tym i względy bezpieczeństwa jak i ich wpływ na szybkość naszej strony.

W przypadku dużej ilości używanych wtyczek, które są widoczne na liście zainstalowanych wtyczek w kolejności alfabetycznej trudno szybko zorientować się w ich  przeznaczeniu., szczególnie jeśli korzystamy z kilku o podobnej funkcjonalności, np. kilka wtyczek galerii czy liderów. Pomocne wtedy okazuje się narzędzie, które umożliwia ich pogrupowanie wg ustalonych przez nas kategorii. Wykorzystać można w tym celu wtyczkę Plugin Groups.

Po jej zainstalowaniu w menu w bocznym panelu administracyjnego w opcji Wtyczki widoczna jest dodatkowa opcja – Groups. Wybierając ją przechodzimy do ekranu, który umożliwia zarządzanie wytczkami – tworzenie ich kategorii oraz dodawanie odpowiednich wtyczek do kategorii.

Nową grupę wtyczek tworzy się przy pomocy przycisku Add Group. Po wprowadzeniu nazwy grupy (np. Galerie) zapamiętujemy nazwę grupy poprzez kliknięcie przycisku Save Changes.

 

 

Po dodaniu grupy wtyczek na ekranie pojawi się nowy element – lista zainstalowanych wtyczek (Plugins). Aby przyporządkować wtyczki do wybranej grupy należy w górnej części ekranu wybrać grupę, a następnie w oknie z listą wtyczek wybrać z listy odpowiednie wtyczki.

 

 

Zarządzanie grupami wtyczek jest wygodne, w każdej chwili można dodać lub usunąć wybraną wtyczkę z grupy, a także zmienić nazwę grupy czy ją usunąć.

Lista zainstalowanych wtyczek zostaje poszerzona o zakładki dodanych grup, które są widoczne na górze okna.

 

Kliknięcie w wybraną grupę powoduje przefiltrowanie wtyczek, co przy dużej ich ilości znacznie ułatwia zarządzanie nimi.

 

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022