Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Jak sprawdzić proces propagacji domeny

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady, Domeny;
Jak sprawdzić proces propagacji domeny

Każda zmiana adresów serwerów DNS domeny wiąże się z koniecznością rozpowszechnienia jej w sieci Internet tak, aby z każdego miejsca było możliwe odczytanie domeny z nowego serwera.

Rozpowszechnienie nowego adresu IP nazywa się propagacją.

Cały proces może potrwać kilka do kilkudziesięciu godzin i w tym czasie domena w niektórych miejscach może wskazywać jeszcze stary serwer, a w innych już nowy. Na szybkość propagacji nie mamy wpływu, należy uzbroić się w cierpliwość, ale proces propagacji można monitorować dzięki dostępnym w sieci narzędziom.

Poniżej prezentujemy kilka wybranych narzędzi służacych temu celowi.

 

App Synthetic Monitor

Narzędzie oferuje 4 użyteczne funkcje: uruchomienie funkcji ping (służącej do diagnozowania połączeń sieciowych pomiędzy hostami testującym i testowanym) do serwera DNS z 90 różnych lokalizacji, sprawdzenia kondycji twojej strony, analizy adresów DNS oraz sprawdzenia trasy pakietów w sieci IP – tzw. traceroute.

 

 

 

DNS Checker

Umożliwia sprawdzenie propagacji adresów DNS z 22 różnych, losowo wybieranych lokalizacji na rozmieszczonych po całym świecie. Typy rekordów obługiwane przez to narzędzie to: A, AAAA, CNAME, MX, NS, PTR, SOA i TXT.

 

 

ceipam.eu DNS Lookup

Kolejne narzędzie monitorujące proces propagacji z 17 lokalizacji. Obsługiwane typy rekordów: A, MX, NS, SPF, TXT. Na stronie dostępne są również inne narzędzia, m. in. do testowania stron www, e-mail czy adresów IP.

 

 

 

Site24x7

To narzędzie umożliwia kontrolę propagacji DNS z ponad 50 lokalizacji, pozwala użytkownikom dostosowywanie lokalizacji, z których wykonywane są testy, dostarcza szczegółowych informacji jak np. czas do nawiązania połączenia serwera Site24x7 ze stroną www, First Byte – czas oczekiwania na przesłanie danych, Last Byte – czas, w którym cała zawartość pliku zostanie przesłana na stronę. Wyniki śledzenia propagacji można na bieżąco publikować na FB czy Twitterze, a także przesłać przez e-mail.

 

 

ViewDNS.info

ViewDNS.info sprawdza propagację DNS z 20 lokalizacji. Udostępnia również dodatkowe narzędzia takie jak: lokalizator adresów IP, traceroute, MAC address lookup i inne.

 

 

 

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022