Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

HUD - nowy interfejs Ubuntu

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
HUD - nowy interfejs Ubuntu

Komendy wprowadzane na klawiaturze wracają do łask. Interfejs graficzny nowego Ubuntu zostanie wyposażony w interfejs Head-Up Display (HUD).

To półprzeźroczysty element pozwalający na wydawanie  komend przy pomocy klawiatury. Przykładowo mamy uruchomiony program GIMP, zaznaczamy dowolny obiekt graficzny i następnie korzystając z HUD wprowadzamy komendę „Delete” co sprawi, że obiekt zostanie usunięty. Z kolei gdy wpiszemy komendę „Compose” uruchomimy okienko tworzenia nowej wiadomości email, itd. Oczywiście interfejs zapamięta najczęściej wydawane polecenia i będzie się starał podpowiedzieć nam te, których w danej chwili możemy potrzebować. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dość dziwnym rozwiązaniem bo szybciej „wyklikamy” większość zadań niż wprowadzimy komendę po komendzie "z palca" i jeszcze trzeba będzie je pamiętać. Okazuje się jednak, że bynajmniej nie jest to krok wstecz, ale proces przygotowujący Ubuntu do pracy z komendami głosowymi, a to już zupełnie inna bajka. Idea całego pomysłu opiera się na haśle „powiedz komputerowi, co chcesz zrobić”.  Na razie można wpisywać polecenia z poziomu klawiatury, ale wydawanie ich głosowo jest tylko kwestią czasu.

Interfejs jest jeszcze w fazie rozwojowej, ale w zapowiadanej na kwiecień odsłonie Ubuntu 12.04 LTS ma się pojawić. Jeśli ktoś nie może się doczekać wystarczy że zainstaluje z repozytorium odpowiednie pakiety, które już teraz umożliwiają testowanie HUD: http://daa.pl/g8f

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020