Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Hosting dedykowany - TYPO3

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Hosting;
Hosting dedykowany - TYPO3

Systemy CMS (Content Management System) to dziś podstawowe narzędzia, na bazie których powstają i są prowadzone strony internetowe, projekty z obszaru ecommerce, portale społecznościowe itp. Trudno wyobrazić sobie nawet najprostszą stronę działającą bez narzędzi umożliwiających redaktorowi zarządzanie jej zawartością (choć paradoksalnie takie wciąż jeszcze funkcjonują i powstają).

CMS-ów mamy obecnie imponujący wachlarz. Osoba która staje przed koniecznością wyboru ma często poważny problem. Wybrać coś popularnego czy może pokusić się na jakieś niszowe rozwiązanie z ciekawymi możliwościami ale mniejszym wsparciem ze strony społeczności, wejść w projekty darmowe i radzić sobie samemu czy płatne wspierając się doświadczeniem i pomocą czerpaną bezpośrednio od producenta. Decyzja to zawsze wypadkowa indywidualnych doświadczeń, możliwości, potrzeb i oczekiwań i nie ma tu złotego środka.
Nieco inaczej sprawa przedstawia się z usługami hostingowymi w kontekście konkretnych systemów CMS. Tu aż takich dylematów nie ma. Większość ofert, to hosting nastawiony na masowego odbiorcę, który ma za zadanie umożliwić użytkownikowi instalację większości popularnych lub chociaż grupy najpopularniejszych skryptów i taka polityka sprawdza się bardzo dobrze, co możemy w pełni potwierdzić z racji tego, że usługami hostingowymi zajmujemy się od lat i zarówno seria K jak również seria DA świetnie sprawdzają się w większości sytuacji.

Zaletą jak i wadą tradycyjnych usług hostingowych, do których zachęcają operatorzy jest ich „uniwersalność”. Oczywiście wadą tyko w określonych sytuacjach. W jakich? Wyobraźmy sobie że chcemy zainstalować jakiś konkretny skrypt. Ma on jednak dość specyficzne, a niekiedy całkiem spore wymagania dotyczące konfiguracji interpretera PHP, modułów Apacha itd... w takiej sytuacji może się okazać, że postawienie takiego systemu na „uniwersalnej” usłudze hostingowej nie pozwoli nam na wykorzystanie wszystkich możliwości drzemiących w skrypcie, a w skrajnych sytuacjach może nie udać się nam go uruchomić. Najczęściej prosimy wówczas operatora o zmianę konfiguracji serwera, co jednak nie zawsze jest możliwe, bo trzeba pamiętać, że to usługa „uniwersalna” i ma służyć docelowo wielu różnym rozwiązaniom. I jeśli nie można dostosować konfiguracji pod określone potrzeby pozostaje nam szukać albo innego skryptu albo innego operatora hostingowego. Właśnie w tego typu sytuacjach lekarstwem mogą być tzw. usługi hostingu dedykowanego (nie pomyl z serwerem dedykowanym). Co to takiego? To współdzielony hosting działający na takich samych zasadach jak hosting „uniwersalny” niemniej jest on dostosowany konfiguracyjne pod kątem konkretnego rozwiązania informatycznego np. systemu CMS. Daje nam to pewność, że skrypt dla którego dedykowana jest usługa będzie działał prawidłowo i wykorzystamy w pełni jego możliwości. Co więcej mamy pewność, że także rozwój serwera, jego aktualizacje, zmiany konfiguracyjne etc... będą zawsze biegły równolegle z rozwojem systemu CMS, z którego korzystamy. Daje to niesłychany komfort zarówno użytkownikowi usługi jak i jej operatorowi, a pośrednio końcowemu użytkownikowi stron, sklepów, portali itd... działających na takim hostingu. Bywa i tak, że aby wykorzystać w pełni wszystkie możliwości danego skryptu nie ma wyjścia i trzeba stawiać usługę typu VPS czy serwer dedykowany co jest nieporównywalnie większą inwestycją i wymaga wiedzy z zakresu konfiguracji i administracji systemami typu Linux wraz z ich usługami sieciowymi. Tymczasem hosting dedykowany pozwala  na to samo ale bez konieczności ponoszenia dużych inwestycji, a z konta korzystamy w taki sam sposób jak na tradycyjnych usługach gdzie o konfigurację i administrację systemem martwi się operator. Same korzyści, prawda?

Niestety usług hostingu dedykowanego jest jak na lekarstwo co wynika z faktu, że dostępne skrypty w większości przypadków radzą sobie całkiem nieźle na serwerach „uniwersalnych”, a więc tworzenie dedykowanych rozwiązań jest mało opłacalne z punktu widzenia operatora. Poza tym sami użytkownicy bardzo często nie wykorzystują pełnych możliwości skryptów stąd i potrzeby mają mniejsze.

Dlaczego o tym wszystkim piszemy? Dlatego, że jako nieliczni oferujemy od stycznia 2012 usługę hostingu dedykowanego. Są to konta hostingowe stworzone z myślą o sympatykach i użytkownikach systemu CMS TYPO3. System o tyle wyróżnia się na tle innych rozwiązań, że jako potężne narzędzie pozwalające ożywiać rozmaite pomysły ma też stosunkowo duże wymagania, w każdym razie większe niż spora część podobnych rozwiązań. W praktyce część stosunkowo niewielkich projektów na TYPO3 może się „dusić” na serwerach tradycyjnego hostingu co dla właścicieli takich projektów jest czynnikiem mocno frustrującym.

Wspomniane usługi powstały jako wypadkowa naszych doświadczeń. Z jednej strony od wielu lat zajmujemy się hostingiem prowadząc platformę o12.pl z drugiej strony jako Agencja Interaktywna także od kilku lat zajmujemy się wdrożeniami na TYPO3. To właśnie połączenie tych dwóch doświadczeń zaowocowało powstaniem serii kont hostingowych T3. Podstawowym kryterium przy konstruowaniu tej oferty była jakość, jakość i jeszcze raz jakość oraz komfort związany z pracą i rozwojem projektów na TYPO3. Pomysł rodził się przez kilka ostatnich miesięcy i niezwykle cieszymy się, że z początkiem Nowego Roku możemy oddać do powszechnego użytku nowe, ukierunkowane produkty hostingowe. To zupełnie inne spojrzenie na hosting jako usługi dedykowanej użytkownikowi konkretnego systemu CMS, jest dla nas także formą wsparcia społeczności skupionej wokół tego projektu Open Source, a która w naszej ocenie - w tym zakresie - nie ma do wyboru zbyt wielu ciekawych propozycji. Pierwsze konta już funkcjonują!

Jeśli jesteś wdrożeniowcem TYPO3 lub prowadzisz agencję zajmującą się wdrożeniami na tym systemie i zdecydujesz się na jeden z planów serii T3 prosimy podziel się z nami swoją opinią, niezwykle zależy nam na tym aby maksymalnie zoptymalizować serwery T3 pod kątem pracy z TYPO3 i abyś był z tej usługi maksymalnie zadowolony. Jesteśmy także otwarci na poważne propozycje współpracy z developerami i agencjami, podkreślamy słowo poważne. Jeśli więc szukasz stabilnego partnera w postaci dostawcy usług hostingowych dla siebie i swoich Klientów, którym realizujesz projekty na bazie TYPO3, skontaktuj się z nami.

Informacje na temat nowej serii publikujemy tutaj.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2019