Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Galeria WordPressa w końcu do czegoś się nadaje

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Rynek IT;
Galeria WordPressa w końcu do czegoś się nadaje

Pociągnę dziś jeszcze temat nowej wersji 3.5 WordPressa, ktora została udostępniona zaledwie wczoraj i tego co pojawiło się w niej nowego w zakresie zarządzania mediami.

Miałem okazję pobawić się dziś chwilę nowymi funkcjami i trzeba powiedzieć, że wprowadzona zmiana jest zdecydowanie na plus co widać już przy pierwszym zetknięciu z nowym interfejsem. To czego zawsze mi brakowało w poprzednich odsłonach WP, to możliwość uporządkowania kolejności zdjęć w natywnej galerii pojedynczego wpisu bloga. Galeria wyświetlała wszystkie zdjęcia, które zostały załadowane w ramach pojedynczego wpisu i w zasadzie tyle można było w temacie zrobić. Nie było to najszczęśliwsze rozwiązanie bo zdarzało się, że chciałem pokazać tylko kilka wybranych zdjęć w danej sekcji artykułu, a nie wszystkie jakie zostały podczas jego tworzenia przesłane. Oczywiście w takiej sytuacji pozostawało albo dodawanie ich pojedynczo, albo wykorzystanie dodatkowych wtyczek jak NextGenGallery czy innych. Zarówno jedna jak i druga opcja była po prostu nie wygodna, a często, co tu kryć, irytująca.

To już jednak na szczęście przeszłość ponieważ w nowej odsłonie WP nie tylko mogę przypisać do galerii wpisu bardzo konkretne zdjęcia (np. wybrane 3 spośród przesłanych w ramach wpisu), ale także mogę takich galerii, do tego z różną zawartością, utworzyć dowolną ilość w ramach pojedynczego wpisu. Do tej pory coś takiego pozostawało jedynie  w sferze życzeń. Co więcej mam teraz wpływ na kolejność zdjęć publikowanych w każdej z mini galerii, a żeby tego było mało, gdy zechcę aby za każdym odświeżeniem strony "coś się działo", mogę aktywować opcję losowego tasowania fotek w galerii co sprawi, że za każdym razem ich kolejność będzie inna. Świetny ruch ze strony twórców WP.

 

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022