Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

CloudFlare w cPanelu - o12 certyfikowanym partnerem

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Bezpieczeństwo;
CloudFlare w cPanelu - o12 certyfikowanym partnerem

CloudFlare jest wyjatkową usługą, która ma dwa zasadnicze zadania. Pierwsze to przyśpieszyć działanie strony internetowej, a drugie podnieść poziom jej bezpieczeństwa.

Przyśpieszenie w przypadku CF polega na tym, że routing związany z Twoją stroną, a przede wszystkim z jej statyczną zawartością, np. zdjęcia, pliki JavaScript, pliki CSS itd…, kierowany jest na chmurę serwerów CloudFlare. Powoduje to statystycznie dwukrotny wzrost wydajności, eliminuje 60% wykorzystania pasma oraz o 65% zmniejsza ilość zapytań do serwera www.

Z kolei warstwa chmury odpowiedzialna za bezpieczeństwo filtruje ruch do strony WWW eliminując większą część szkodliwych bootów np. spamujących formularze umieszczone na stronach internetowych.

Połączenie obu tych zadań daje właścicielom stron olbrzymie korzyści. Trudno przecenić zwiększoną wydajność, a tym bardziej wyższy poziom bezpieczeństwa i do tego w sytuacji kiedy nie trzeba za to nic płacić! Tak to prawda, chmura CloudFlare w swojej podstawowej funkcjonalności dostępna jest bezpłatnie.

Użytkownik ma do swojej dyspozycji panel administracyjny, gdzie publikowane są dane statystyczne związane z ruchem na stronie, w tym takie których nie wychwytują typowe narzędzia do analityki odwiedzin. Sprawdzimy nie tylko to jaki ruch obsługuje chmura, ale także dowiemy się przed jakimi zagrożeniami ochroniła naszą stronę.

CloudFlare to na obecną chwilę aż 23 DataCenter rozsiane po całym świecie, dzięki czemu dane Twojej strony mogą być serwowane z najbliższej dla odwiedzającego lokalizacji.

mapa cloudflare

Platforma o12.pl jako certyfikowany partner CloudFlare rozpoczęła wdrażanie tej usługi na serwerach działających pod kontrolą cPanelu. Dzięki temu aktywacja i deaktywacja chmury dla wybranej domeny na koncie hostingowym jest niezwykle łatwą czynnością, sprowadzającą się do kilku kliknięć. Wszystkie wymagane przez CloudFlare ustawienia dotyczące stref DNS zostają wprowadzone na koncie automatycznie.

Podstawowe możliwości jakie oferuje CF bezpłatnie zaspokajają z powodzeniem większość oczekiwań użytkowników prowadzących strony firmowe i prywatne. Dodatkowe informacje na temat chmury znajdziesz tutaj.

Aby aktywować CloudFlare dla własnej domeny wystarczy zalogować się do cPanelu i w sekcji Oprogramowanie wybrać przedstawioną na poniższej ilustracji ikonkę.

CloudFlare

Na kolejnej stronie znajdziesz podstawowe informacje na temat CF oraz formularz pozwalający aktywować usługę. Wystarczy wpisać swój adres email i zatwierdzić.

 

Od tej chwili możesz korzystać z przyśpieszenia i ochrony strony jaką zapewnia CloudFlare. W ciagu 24 godzin wygenerują się również pierwsze dane statystyczne, które możesz przejrzeć bezpośrednio z poziomu cPanelu. Możesz tu również zarządzać podstawową konfiguracją usługi.

 

Ocena: 54321 (5.00/5), bazuje na 2 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022