Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Chrome w listopadzie wyprzedza Firefox’a

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
Chrome w listopadzie wyprzedza Firefox’a

Według danych z serwisu StatCounter w listopadzie 2011 roku przeglądarka Chrome po raz pierwszy od swojego debiutu wskoczyła na drugą pozycję w rankingu najpopularniejszych przeglądarek stron WWW. Liderem nadal niezmiennie od lat jest Internet Explorer, choć jak widać z przedstawionych statystyk jego popularność systematycznie maleje, zresztą podobnie jak Firefox’a choć ten drugi traci swoich zwolenników w nieco wolniejszym tempie.

Zgodnie z przedstawionymi danymi lider rankingu IE może pochwalić się udziałem w rynku przeglądarek na poziomie 40,63%, nowy srebrny medalista Chrome ma 25,69% udziału, a Firefox niewiele mniej bo 25,23%. Ten dystans zapewne jednak wzrośnie obserwując trendy na podium.

Źródło: http://gs.statcounter.com/#browser-ww-monthly-200911-201111

4 i 5 miejsce zajmowane przez przeglądarki Safari i Operę raczej nie wykazują zmian ani na lepsze ani na gorsze (minimalny wzrost populatności Safari w ciagu ostatnich miesięcy) jednak ich udział w rynku jest niewielki. Safari 5,92%, a Opera 1,82%.

Dane te dotyczą rynku globalnego, natomiast możemy się przyjrzeć dla porównania jak ranking przedstawia się na naszym rodzimym podwórku, a tu wyniki zdecydowanie różnią się od wcześniej zaprezentowanych.

Źródło: http://gs.statcounter.com/#browser-PL-monthly-201011-201111

Niepodzielnie króluje Firefox z wynikiem na poziomie 49,78% udziału jednak i tu widać trend związany z malejącą popularnością tej przeglądarki. Chrome natomiast zajmuje drugą pozycję już od połowy maja tego roku, na koniec listopada odnotowując udział na poziomie 22,14% i jak widać na wykresie udziały te zdają się cały czas piąć w górę. Dopiero na trzeciej pozycji znajduje się Internet Explorer, który podobnie jak Firefox zalicza spadki i koniec listopada zamknął wynikiem 16,22% udziałów. Także Opera w Polsce cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem w stosunku do danych globalnych bo aż 9,57% ale i tu wyraźnie widać spadki. Z kolei ostatnia pozycja w rankingu należy do przeglądarki Safari, która ze swoim wynikiem 1,24% wykazuje niewielkie acz systematyczne tendencje wzrostowe.

Źródło: StatCounter

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020