Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

CES 2013, czyli technologie w 2013 roku

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia;
CES 2013, czyli technologie w 2013 roku

Od 8 do 11 stycznia mogliśmy oglądać urządzenia, które być może pojawią się na rynku w niedalekiej przyszłości. W tych dniach obyły się CES 2013 - jedne z największych na świecie targów nowych technologii. Poza podziwianiem samych urządzeń można było poznać opinię fachowców na temat kierunków rozwoju nowych technologii. Wiele z zaprezentowanych urządzeń ma szansę zrewolucjonizować rynek.

Tegoroczne targi technologii i elektorniki CES 2013 już za nami. W trakcie ich trwania zaprezentowano nowe i często innowacyjne produkty. Jedną z największych atrakcji był PaperTab - tablet wykonany z materiału imitującego papier. Jest on bardzo cienki i elastyczny, jednakże póki co nie działa jako urządzenie przenośne. W trakcie pracy musi być ciągle podłączony do komputera. Poza tym ekran wyświetla jedynie obraz w skali szarości. Produkt nie jest jeszcze dopracowany ale zapewne będzie sprawnie rozwijany i za kilka lat ma szansę na stałe zastąpić tradycyjne tablety.

Zobaczcie prezentację tego cudeńka.

Pozostając w temacie urządzeń wykonanych z elastycznych tworzyw, warto wspomnieć o elastycznym ekranie do smartfonów od Samsunga. Póki co nie wiele wiadomo na temat tego projektu jedynie to, że ekran będzie mierzył około 5 cali i oferował rozdzielczość ok. 720p.

Ciekawą rzeczą zaprezentowaną na targach CES 2013 jest Tactus. Dokładniej jest to pomysł na użycie mikrofluidu, który gdy tylko będziemy potrzebowali może zwykły panel dotykowy zmienić w klawiaturę z "wypukłościami". Znacząco ułatwi to pisanie na smartfonach, czy tabletach. Poza klawiaturą może przybrać postać kontrolera do gier, czy... masażera karku smile Tactus samą swoją podstawową funkcjonalnością ma szansę ułatwić używanie smartfona osobom niewidomym. To bez wątpenia olbrzymia zaleta.

Jedną z największych niespodzianek tegorocznego CES był brak własnego stoiska Microsoftu. Jednak mimo jego braku oczywiście był obecny na targach. Poza promocją Windowsa 8 i prezentacji nowych notebooków, najjaśniejszym projektem giganta był IlumiRoom. To kolejny produkt skierowany do graczy. Powstał on z myślą o XBoxie i kontrolerze ruchu Kinect. Wszyscy zapewne znają ten kontroler, IlumiRoom idzie o krok dalej. Skanuje pokój gracza i wyświetla nam projekcję, która wykracza poza ramy ekranu telewizora. W maksymalnym uproszczeniu - mamy jeden wielki projektor na ścianie bez potrzeby jego posiadania. Zapewne jeśli ten projekt odniesie sukces, zacznie być wykorzystywany nie tylko do gier. Zresztą zobaczcie sami.

Poza tym w trakcie trwania CES 2013 przedstawiono nowości na rynku telewizorów i tabletów. Min. zakrzywiony telewizor OLED na którym zwykłe oglądanie filmów w zaciszu domowym daje wrażenie jakbyśmy siedzieli w sali kinowej, czy absolutni rekordziści tacy jak 110 - calowy telewizor o rozdzielczości 4k i pendrive o pojemności 1 TB.

Poza urządzeniami, na targach przedstawiono również trendy, które będą dominować w najbliższej przyszłości. Fachowcy uznali, że rok 2013 będzie rokiem algorytmów. Dzięki nim będzie można przetworzyć ogromne ilości informacji w pożyteczny sposób. Świat nabiera coraz większego rozpędu.

Źródło: Forbes.pl, CESweb.org

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2019