Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Blogi za darmo. Nowa sieć bloA

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Social Media;
Blogi za darmo. Nowa sieć bloA

Wielu z nas lubi pisać, a Sieć umożliwia nam wyżycie się na tym polu tak jak tego chcemy. Decydując się na prowadzenie własnego bloga najczęściej najważniejsza jest dla nas sama możliwość publikacji i dzielenia się tym co spłodzimy z innymi użytkownikami internetu. Ważny jest także wybór narzędzi, które umożliwią nam taką aktywność. Ofert mamy pod dostatkiem. Możemy wykupić konto hostingowe i domenę, a następnie zainstalować na koncie oprogramowanie do prowadzenia bloga. Możemy także wykorzystać platformy blogowe, których w sieci także nie brakuje i w zamian za mniej lub bardziej inwazyjne reklamy na naszym blogu możemy prowadzić go bez żadnych opłat koncentrując się wyłącznie na treści, a nie na aspektach technicznych i finansowych.

Temat sieci dla blogerów poruszamy nie bez powodu. Prot, właściciel platformy hostingowej o12.pl postanowił dołączyć do gruna dostawców bezpłatnych platform blogowych poszerzając tym samym spektrum swoich usług. W ten sposób zrodził się projekt bloA.pl, który wczoraj został udostępniony w wersji beta1.

bloA.pl wykorzystuje znaną chyba wszystkim blogerom platformę WordPress co sprawia, że system jest nie tylko doskonane znany wielu osobom, co sprawi, że na bloA.pl poczują się jak u siebie w domu, ale dodatkowo jest to CMS bardzo skalowalny, co umożliwia jego rozwój pod kątem specyficznych wymagań użytkowników i samego operatora.

Być może zadasz pytanie, co takiego interesującego jest/będzie w sieci bloA.pl skoro podobnych projektów bazujących na platformie WordPress jest w sieci całkiem sporo? Bardzo dobre pytanie. Na bloA.pl blogerzy otrzymują do swojej dyspozycji kilka unikalnych cech. Jedną z nich jest bogaty zestaw domen w jakich możliwe jest prowadzenie blogów, a wśród nich takie perełki jak:

  • .smacznie.pl - domena rewelacyjna dla blogów o charakterze kulinarnym, z której użytkownicy na pewno będą dumni,
  • .jaTurysta.pl - kolejna domena celująca w bardzo konkretną grupę odbiorców, raczej nie wymaga szerszego komentarza,
  • .mojezwierzaki.pl - tu również komentarz jest zbędny, domena rewelacyjnie sprawdzi się wśród miłośników czworonogów i nie tylko,
  • .zatokakobiet.pl - miejsce, które z pewnością świetnie zagospodarują na swoje potrzeby Panie,
  • .dziejerodzin.pl - idealnie sprawdzi się jako pamiętnik rodzinny. Utrwalisz wiele wspomnień, do których z chęcią wrócisz po latach,
  • .edublo.pl - domena dedykowana blogom o charakterze edukacyjnym,
  • .fotodes.pl - z tej domeny zadowoleni będą wszyscy zajmujący się fotografią i grafiką nie tylko komputerową,
  • .znamy.pl - domena ogólnego przeznaczenia, która może być wykorzystana do prowadzenia blogów informacyjnych, edukacyjnych itp...,
  • .bloa.pl - domena ogólnego przeznacznia dla blogów o zróżnicowanej tematyce, którą trudno przypisać do wyżej wymienionych obszarów.

Zestaw adresów niezwykle ciekawy, unikalny i nieporównywalny z tym co oferują inne platformy blogowe. Warto także wspomnieć, że w niedalekiej przyszłości pojawi się także możliwość podpięcia pod bloga własnej domeny. To cechy mocno wyróżniające bloA.pl, ale czy to wszystko? Oczywiście, że nie. Kolejną cechą bloA.pl to zestaw całkowicie unikalnych motywów graficznych. Obecna wersja beta1 w momencie publikacji tego tekstu dysponuje poza domyślnym motywem WordPress'a czterema takimi motywami, a kolejne będa pojawiały się sukcesywnie w najblizszym czasie. Poniżej jeden z ogólnotematycznych projektów graficznych:

Całą czwórkę znajdziecie pod adresem: http://bloa.pl/przykladowe-motywy/

Warto wspomnieć, że docelowo bloA.pl odda do dyspozycji swoich użytkowników także możliwość aktualizacji bezpłatnych blogów/stron do wersji PRO. Operacja ta z jednej strony zwiększy możliwości bloga dając dostęp do wielu rozszerzeń, w dużej mierze komercyjnych jak chociażby WPTouch PRO, co pozwoli na aktywację i konfigurację profesjonalnej wersji mobilnej strony. Z drugiej, konta PRO otrzymają bezpłatny dostęp do wysokiej jakości komercyjnych motywów graficznych. Po więcej informacji odsyłam pod adres: http://bloa.pl/motywy-pro/

25 lipca 2012, wczęśniej niż to pierwotnie było planowane, została włączona możliwość rejestracji nowych kont użytkowników i ich blogów.
Tym samym dzień 25 lipca jest dniem oficjalnego startu sieci bloA.pl.

W ramach jednego konta możesz prowadzić wiele blogów na różne tematy, a każdy może być dostępny pod innym adresem (domeną). Możesz np. prowadzić bloga kulinarnego w domenie .smacznie.pl, a obok, niezależnie internetowy pamiętnik swojej rodziny w domenie .dziejerodzin.pl, itd.

Dla tych wszystkich, którzy z systemem WordPress nie mieli dotąd styczności bloA.pl udostępnia pierwszy tutorial, na którym zaprezentowany jest cały proces uruchamiania bloga. Od rejestracji po podstawową konfigurację i wprowadzanie treści. Film ten zamieszczamy poniżej. Zapraszamy do zakładania blogów na bloA.pl! Może to być ciekawe uzupełnienie np. stron budowanych przy użyciu kreatora WWW i nie tylko - zakładanie bezpłatnego bloga.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022