Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Bezpieczeństwo ważna rzecz

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady, Hosting, Bezpieczeństwo;
Bezpieczeństwo ważna rzecz

Od początku istnienia o12.pl bardzo dużą wagę przewiązujemy do zagadnień związanych z bezpieczeństwem. Na naszych serwerach działa szereg tego typu mechanizmów, a jednym z nich jest system pozwalający na wykrycie potencjalnie niebezpiecznej aktywności oraz blokadę numeru IP z jakiego owa aktywność miała miejsce. Mogą to być wielokrotne błędne próby logowania się na dowolną usługę (poczta, FTP, cPanel itp... co system potraktuje jako próbę łamania hasła) czy też chęć umieszczenia na koncie plików zawierających kod jednego ze znanych exploitów czy wirusa.

Może się zdarzyć, że blokada IP dotknie samego użytkownika gdy zapomniał hasła i próbuje je sobie przypomnieć wprowadzając najróżniejsze możliwe kombinacje. Gdy tak się stanie system ochrony w bezlitosny i natychmiastowy sposób odetnie mu dostęp do zasobów serwera. Ostro, to prawda, ale jakże skutecznie. Bywa, że w takich sytuacjach Klient pyta "czy nie moglibyście wyłączyć tego systemu?", bo ma tendencję do zapominania haseł przez co jest blokowany, gdy próbuje je odgadnąć. Zdarza się także, że ładuje po FTP np. skórkę dla swojego CMS-a pobraną z sieci (ponoć z wiarygodnego źródła), a tymczasem owa "pewna" skórka naszpikowana jest exploitami. Zdajemy sobie sprawę, że tak byłoby najprościej. Wiele firm hostingowych nie stosuje takich mechanizmów i jakoś funkcjonują. Pytanie jednak czy mamy być jak większość firm czy może lepiej nie oglądać się na innych tylko robić to co uznajemy za słuszne i przede wszystkim gwarantujące wysoki stopień bezpieczeństwa dla naszych Klientów. Wybieramy do drugie. Owe przekonanie o słuszności takiego wyboru opieramy na wynikach analiz stosowanych mechanizmów prowadzonych od kilku lat. W tym czasie ilość zagrożeń płynących z sieci mocno wzrosła, a my wyraźnie widzimy jak wiele dobrego zrobiły i robią każdego dnia stosowane zabezpieczenia chroniąc tysiące Klientów, którzy najczęściej nie są tych działań świadomi. I bardzo dobrze w końcu mają na głowie wiele innych spraw.

Wysoki stopień bezpieczeństwa to jedno, ale nam zależy także na wygodzie Klienta i na tyle na ile jest to możliwe staramy się wdrażać rozwiązania ułatwiające mu zarządzanie usługami. Właśnie dlatego wprowadziliśmy - na razie w wersji beta - dodatek w strefie Klienta umożliwiający samodzielne zdjęcie blokady adresu IP. Jeśli więc zdarzy się nam sytuacja, że IP z którego się łączymy wpadnie w filtr, możemy przejść do strefy Klienta gdzie wystarczy uruchomić z bocznego menu link „Odblokuj IP”. W zasadzie to jedyna aktywność. System rozpozna nasze IP, a następnie sprawdzi serwery, na których mamy aktywne usługi pod kątem ewentualnej blokady. Jeśli numer jest czysty dostaniemy informację, że blokady nie ma i nie było. Jeśli okaże się, że IP jednak było na czarnej liście system automatycznie usunie taki numer, potwierdzi nam ten fakt i poda informację na temat powodu uprzednio nałożonej blokady.

Funkcja na chwilę obecną działa dla kont z cPanelem czyli dla serii K, VIP, T3. Liczymy, że jej wprowadzenie usprawni pracę z usługą i pozwoli zaoszczędzić Wam trochę czasu na wypadek gdybyście z jakiegoś powodu trafili na czarną listę.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022