Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Apple bije kolejne rekordy

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
Apple bije kolejne rekordy

W miniony czwartek Apple zaprezentowało światu najnowszy model iPhone'a. A piątek był dniem kiedy rozpoczęła się jego przedsprzedaż na terenie USA. Wynik pierwszych 24 godzin jest porażający. Ponad 2 miliony preorderów, to 2 razy więcej niż było w przypadku wcześniejszego modelu 4S. Wynik zaskoczył samego producenta, który niezwłocznie poinformował, ze nie są przygotowani na tak dużą sprzedaż dlatego cześć zamówień będzie realizowana z poślizgiem.

Przyznam szczerze, że także jestem zaskoczony takim wynikiem. Po prezentacji telefonu, podobnie jak znaczna cześć obserwatorów czułem spory niedosyt. W zasadzie wszystko co pokazało Apple było już wcześniej znane na podstawie przecieków i dosłownie niczym rynek nie został zaskoczony. Firma z Cupertino słynęła dotąd z tego, że tak naprawdę nikt nie wiedział do końca co zaprezentuje i to było jej potężnym orężem marketingowym. Tym razem zaskoczenia nie było i przyznam, że zastanawiałem się czy ten model nie zapoczątkuje tendencji zniżkowej w słupkach sprzedaży. Pomijam fakt, że iPhone jest skazany na świetną sprzedaż i z pewnością jeszcze długo tak będzie, nie sądziłem jednak, że telefon w pierwszym dniu nie tylko pobije rekord swojego poprzednika ale go podwoi. Fenomenalnie i naprawdę jest czego gratulować.

Nowy telefon wygląda bardzo podobnie do wersji 4S jest jedynie od niej nieco dłuższy dzięki czemu ekran zyskał wymiary 4 cali co z pewnością wielu ucieszyło. Są rzecz jasna głosy krytykujące "jamnika", nawet bardzo ostro, jednak firma słusznie założyła, że najważniejsza jest wygoda użytkowania. Telefon powinien świetnie leżeć w dłoni, a użytkownik nie powinien mieć problemów z jego obsługą kciukiem jednej ręki. Gdyby ekran został poszerzony ten komfort zostałby mocno zakłócony. Dziś kiedy poza telefonami mamy także wysyp tabletów w tym również małych 7 calowych (prawdopodobnie jeszcze w tym roku zobaczymy takiego iPada) nie ma większego sensu robić z telefonu cegły. Cieszę się ze Apple przyjmuje taką strategię.

Od lat tworzą produkty, które kochają miliony na całym świecie za ich prostotę i piękno. Dla większości nie ma znaczenia wyścig o to kto zapakuje mocniejsze bebechy do swojego produktu i Apple nigdy nie starało się tym imponować. Także teraz jeśli weźmiemy parametry techniczne nowego iPhone'a to nie ma szału, a na rynku jest masa smartfonów o wiele wydajniejszych podzespołach. Pytanie jednak co z tego. Testowałem wiele rozmaitych urządzeń tego typu głownie bazujących na Androidzie i produkty Apple zawsze wypadły najlepiej pod względem komfortu pracy i jakości systemu operacyjnego oraz płynności i stabilności. Aspekt bezpieczeństwa także jest dla sporej części użytkowników istotny, a inne systemy na tym polu wypadają znacznie gorzej niż iOS.

Nowy iPhone częściowo mnie rozczarował ale zapewne dlatego, że jak cały świat znałem jego parametry jeszcze przed premierą, efekt zaskoczenia wziął w łeb. Jaki będzie naprawdę okaże się gdy wpadnie mi do ręki, wtedy chętnie podzielę się z Wami spostrzeżeniami. W Polsce sprzedaż zacznie się 28 września.

Wracając jeszcze do sprzedaży, to szacuje się, że w najbliższy weekend sprzedaż prawdopodobnie osiągnie 8 milionów, a być może nawet dobije do 10 milionów. Takiej analizy dokonał Piper Jaffray, pracujący dla Gene Munster. Jest to bardzo realne biorąc pod uwagę fakt, ze popyt na iPhone’a 5 jest o 100% wyższy od rekordów jaki bił model 4S.

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020