Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Android siedliskiem insektów

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Bezpieczeństwo;
Android siedliskiem insektów

Olbrzymi wzrost liczby złośliwych programów tworzonych i dostępnych dla systemu Android (aż o 472% od lipca tego roku jak podaje Jupiter Global Threat Center), to niewątpliwie zasługa liberalnego podejścia Google w stosunku do developerów. Konto developera nie jest trudno stworzyć, a to w zupełności wystarczy aby publikować własne aplikacje na najpopularniejszą obecnie platformę dla urządzeń mobilnych. Tego typu polityka wręcz idealnie sprzyja osobom chcącym wyłudzać dane od innych użytkowników systemu ponieważ nikt tak naprawdę nie sprawdza aplikacji przed ich pojawieniem się w Markecie. Nie wiadomo czy Google podejmie w tym kierunku jakieś ruchy i raczej nie zanosi się na to w najbliższym czasie. Może dlatego, że tego typu liberalizm pomimo zagrożeń jakie stwarza dla zwykłego użytkownika jest jednocześnie motorem napędzającym popularność systemu. Wg raportu Gartnera obecnie już ponad połowa urządzeń mobilnych działa na bazie systemu Android i liczba ta cały czas się zwiększa.

Zupełnie inne podejście stosuje znany chyba wszystkim producent popularnego systemu iOS firma Apple. W przypadku tego gracza na rynku każda aplikacja zanim trafi do AppStore musi przejść restrykcyjny przegląd, a to automatycznie wyklucza wprowadzenie do kanału dystrybucji złośliwych narzędzi.

W tym ujęciu (chodzi o przyrost niebezpiecznego oprogramowania) można pokusić się o stwierdzenie, że z Androidem może być podobnie jak z Windowsem i pod tym względem te systemy staną się do siebie bardzo podobne, gdy tymczasem firma z Cupertino (Apple) nadal będzie uznawana za producenta bezpiecznych rozwiązań (słusznie) choć niestety dla wielu jeszcze zbyt drogich.

Nasuwa się pytanie czy dla Google ważniejsze jest nabijanie statystyk czy zapewnienie użytkownikom należycie wysokiego komfortu związanego nie tylko z użytkowaniem systemu Android ale również z jego bezpieczeństwem?

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2018