Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Android 4.0 bez Flasha

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
Android 4.0 bez Flasha

Jak informuje Google najnowsza odsłona systemu operacyjnego dla urządzeń mobilnych oznaczona numerem 4.0 nie obsługuje w standardzie technologii Falsh. Adobe zapewnia jednak, że do końca roku pojawi się Flash dla Androida 4.0 ale każdy użytkownik „Zielonego Robota”, który zechce korzystać z Flasha będzie musiał zainstalować go samodzielnie.

Adobe udostępni jeszcze jedno wydanie Flash Playera dla urządzeń mobilnych, które będzie wspierało Androida 4.0, a także jeszcze jedno wydanie Flash Linux Porting Kit - informuje producent wtyczki.

Pomimo tego, jak już wcześniej informowaliśmy na Flasha nie będą mogli liczyć użytkownicy późniejszych wersji Androida np wersji 5.x w górę. Pojawiać się będą co prawda jeszcze przez pewien czas aktualizacje ale głownie związane np. z bezpieczeństwem.

Adobe, jak zapowiadają jego przedstawiciele, większą uwagę skupi teraz na rozwoju HTML5, który w naturalny sposób coraz mocniej wypiera Flasha. Nie są to najlepsze wiadomości dla wszystkich posiadaczy witryn w tej technologii, a jest ich dość sporo zwłaszcza dziś kiedy piękne i atrakcyjne projekty przy wykorzystaniu tej technologii można kupić za przysłowiowe grosze: http://o12.pl/projektowanie-stron-www/szablony/profesjonalne
Najbardziej zaboleć może to tych, którzy oczarowani efektami na takich stronach zainwestowali niekiedy spore pieniądze w projekt i wykonanie tego typu witryn widząc w technologii Flash świetlaną przyszłość dla swojego biznesu - trzeba pamiętać że w przeciwieństwie do gotowych szablonów realizacje indywidualne nie są tanie.

Prawdopodobnie już teraz wszyscy posiadacze witryn Flash powinni powoli myśleć o ich przebudowie jeśli nie chcą w pewnym momencie obudzić się w sytuacji gdy coraz mniej osób będzie w stanie z nich korzystać, a oni z tego tytułu będą odnotowywali rosnące straty.

 

Ocena: 54321 (5.00/5), bazuje na 1 głosie.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2018