Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Amazon w Polsce jest coraz bliżej. Czy pojawi się w marcu?

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, e-Commerce;
Amazon w Polsce jest coraz bliżej. Czy pojawi się w marcu?

O tym, że gigant światowego rynku ecommerce zamierza wejść do Polski pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku. Teraz pojawiają się kolejne informacje na ten temat, które wydają się być bardzo wiarygodne.
Wg nich Amazon zawita w naszym kraju na przełomie marca - kwietnia tego roku, a więc nie wykluczone, że już za dwa miesiące (licząc od dnia publikacji tego tekstu) będziemy mogli kupować na polskiej witrynie światowego lidera sprzedaży elektronicznej.

Firma od długiego czasu przygotowuje się do wejścia na nasz rodzimy rynek i zdecydowanie nie chce popełnić błędów eBay. W związku z tym od wielu miesięcy bardzo uważnie obserwuje polskie realia, co ma być gwarantem udanego debiutu.

Wejście do Polski ma być mocne, ponoć Amazon przeznacza na to naprawdę imponujący budżet zapewniający odpowiednio intensywny marketing, tak aby wydarzenie to zapamiętali i duzi i mali jak Polska długa i szeroka.

Wg doniesień rynek medialny jest już dobrze "rozpracowany", na tyle dobrze że razem z polską premierą Kindle, polscy czytelnicy będą mieli od razu do dyspozycji pokaźną bazę ebooków i tytułów polskiej prasy, a więc na starcie będzie co czytać. To ważne aby pierwsze wrażenie było dobre i tu bez wątpienia Amazon chce o to zadbać.

Jednak to co jest wg mnie bardziej interesujące to to, że Amazon wchodzi także na rynek ecommerce mając nadzieję wyrwania dla siebie pokaźnego kawałka tortu grupie Allegro. Swoją platformę ecommerce kierowaną na nasz kraj gigant od ponad roku dostosowuje do polskich realiów dokładnie analizując specyfikę naszego rynku.

Oczywiście możemy sobie w tej chwili gdybać co się stanie po wejściu Amazona, ale jeśli faktycznie firma zadba o to aby nie powielić błędów eBay, które zupełnie nie przygotowane z kretesem przegrało właśnie z Allegro, to nie wykluczone że spowoduje to znaczne przetasowania na polskim rynku.
Allegro dynamicznie rozwija swoje projekty, do których należy także platforma ecommerce iStore zintegrowana z aukcjami. Amazon, który bez wątpienia dysponuje większym budżetem nie mówiąc już o zapleczu technologicznym ma bardzo dużą szansę zatrząść podium na którym stoi Allegro. Ich platforma ecommerce dla wielu handlowców może być o wiele bardziej atrakcyjna niż iStore.

Poczekajmy jednak na polski debiut i sprawdźmy co z tych zapowiedzi się sprawdzi i czym tak naprawdę Amazon nas przywita.

Źródło: Spider'sWeb

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022