Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Adobe Touch pobudzi kreatywność

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Rynek IT;
Adobe Touch pobudzi kreatywność

Adobe poinformowało o wprowadzeniu do Android Market aplikacji Adobe Touch. Oprogramowanie dostępne w pakiecie ma umożliwić użytkownikom tabletów tworzenie i edycję grafik na profesjonalnym poziomie. Programy obsługuje się palcem lub rysikiem. Pakiet dostępny jest dla urządzeń z Androidem 3.1 lub nowszym natomiast dla systemu iOS dostępny jest na tę chwilę jeden z elementów pakietu pod nazwą Adobe Ideas. Pozostałe programy dla urządzeń Apple pojawią się najprawdopodobniej na początku 2012 roku.

Ważnym elementem nowego projektu będzie Adobe Creative Cloud. Usługa pojawi się w pierwszej połowie 2012 roku i ma stać się globalnym centrum kreatywności oferującym wiele narzędzi wspierających kreatywne działania swoich użytkowników. Usługa wg zapewnień producenta zostanie wyposażona w funkcje, przy pomocy których pliki oraz projekty tworzone za pomocą Adobe Touch można będzie udostępniać i współdzielić na różnych urządzeniach w tym także przenosić do oprogramowania Adobe Creative Suite.

"Aplikacje Adobe Touch zmienią sposób korzystania z tabletów, które z czysto konsumpcyjnych urządzeń staną się narzędziami ekspresji i kreatywności" — mówi David Wadhwani, wiceprezes i dyrektor generalny działu mediów cyfrowych firmy Adobe.

Pakiet oprogramowania obejmuje:

  • Adobe Photoshop Touch pozwala przetwarzać obrazy przy pomocy najważniejszych funkcji programu Photoshop. Możemy tworzyć nowe obrazy, edytować poszczególne ich elementy, stosować filtry i wiele innych efektów.
  • Adobe Collage wspomaga procesy związane z opracowywaniem pomysłów i koncepcji. Aplikacja pozwala łączyć obrazy, rysunki i teksty inspirując w ten sposób twórcę.
  • Adobe Debut umożliwia prezentowanie projektów Klientom w dowolnym miejscu.
  • Adobe Ideas to program pozwalający na tworzenie grafiki wektorowej.
  • Adobe Kuler wspomaga tworzenie kolorowych motywów. Kolory można odkrywać dzięki tysiącom motywów dostępnych dzięki społeczności twórców w programie Kuler.
  • Adobe Proto to z kolei narzędzie służące tworzeniu prototypów stron internetowych oraz aplikacji mobilnych.

Pakiet 6 aplikacji można już kupić w sklepie Android Market w specjalnej cenie promocyjnej 9,99 USD za program. Dla tabletów Apple mamy na tę chwilę do dyspozycji jedną aplikację Adobe Ideas w cenie 5,99 USD, ale tak jak wspomnieliśmy pozostałe programy dla urządzeń z logo nadgryzionego jabłka pojawią się na początku przyszłego roku.

Poniżej film prezentujący Adobe Photoshop Touch

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2018