Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

4 Frameworki CSS - nie możesz ich przeoczyć

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Budowa stron, Porady;
4 Frameworki CSS - nie możesz ich przeoczyć

Każdy projektant stron WWW życzy sobie aby jego praca mogła przebiegać sprawnie i efektywnie. Bywa, że czas przeznaczony na realizację danego zadania nie rozpieszcza, a doba ma tylko 24 godziny. Jeśli ambicją webdevelopera jest zbudowanie wszystkiego od podstaw, to oczywiście taką decyzje należy uszanować, pojawia się jednak pytanie czy to aby na pewno jest konieczne? W pewnych sytuacjach może tak być, ale są to jednostkowe, stosunkowo rzadkie przypadki. Najczęściej webdesigner/webdeveloper może posiłkować się wieloma narzędziami, które potrafią zaoszczędzić wiele godzin żmudnej pracy. Do takich narzędzi należą m.in. frameworki CSS.

Trzy rozwiązania o jakich pokrótce poniżej wspomnę to frameworki bezwzględnie godne zainteresowania każdej osoby zajmującej się tworzeniem stron WWW.

Zachęcam do ich stosowania.

Bootstrap - Aktualnie najpopularniejszy framework i jednocześnie narzędzie, które inspiruje innych twórców podobnych rozwiązań. Bootstrap został stworzony i wciąż jest rozwijany przez developerów Twittera. Jego konstrukcja opiera się na 12 kolumnowej, responsywnej siatce (grid). Bootstrap zawiera szereg komponentów, wtyczek JavaScript, wyposażony jest kontrolery formularzy, a nawet mamy do dyspozycji narzędzie on-line do generowania własnych arkuszy styli dla tego frameworka.

Workless - To framework HTML5/CSS3, którego priorytetem jest użyteczność i zapewnienie wysokiego poziomu interakcji. Mamy gotową podstawową typografię i helpery CSS ułatwiające pracę z arkuszami styli.

Less Framework - Chyba drugi po Bootstrapie co do popularności framework CSS. Zawiera 4 główne układy i 33 zestawów konfiguracji dla typografii, a wszystko bazuje na pojedynczej siatce (grid). Jeśli ten framework Ci się spodoba, to prawdopodobnie do gustu przypadnie Ci także to nowe narzędzie: Frameless http://framelessgrid.com/

Skeleton - To kolekcja arkuszy styli CSS, które ułatwiają pracę przy budowie stron. Ten framework bazuje na popularnej siatce "960 grid" dzięki czemu świetnie nadaje się do tworzenia responsywnych projektów.

 

Ocena: 54321 (5.00/5), bazuje na 1 głosie.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020