Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

4 dobre alternatywy dla Google Docs

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Porady;
4 dobre alternatywy dla Google Docs

Google Docs to bez wątpienia jeden z najlepszych pakietów biurowych dostępnych online. W ramach Google Doc mamy dostęp do edytora tekstu, arkusza kalkulacyjnego czy aplikacji do tworzenia prezentacji. Dokumenty są dostępne z dowolnego komputera podpiętego do sieci, a użytkownicy mogą pracować nad nimi równocześnie lub udostępniać sobie nawzajem swoje dokumenty.

Produkt jest bardzo konkurencyjny, ale nie jedyny dostępny w sieci. Poniżej prezentujemy alternatywne pakiety biurowe online oferujące podobne funkcjonalności.

Office Online

Office Online to odpowiedź Microsoftu na Google Docs. Oferuje praktycznie identyczną funkcjonalność jak pakiet Google. Udostępnia możliwość współpracy na dokumentach, zapisywanie ich na One Drive (odpowiedniku Google Drive) i wiele więcej.

 

 

Jego prawdziwa siła, w przeciwieństwie do innych pakietów z prezentowanej listy, sprowadza się do jednej rzeczy: Microsoftu. Ten pakiet narzędzi nie zniknie, gdyż Microsoft lubi konkurować z Google, również i w tej dziedzinie. Można zatem polegać na tym produkcie.

Drugi plus pakietu to to, że od kiedy Office Online należy do Microsoftu można być pewnym, że będzie można łatwo korzystać z obfitości plików MS Office również za pomocą tego pakietu, ale bezpośrednio w przeglądarce.

 

Hackpad

Hackpad to elegancki, umożliwiający pracę grupową pakiet biurowy online będący własnością Dropboxa. Poza Office Online jest to najbardziej zbliżony klon Google Docs. Podobnie jak w pakiecie Google, można łatwo tworzyć dokumenty w przeglądarce internetowej oraz współdzielić je.

Hackpad jest doskonałą i bezpieczną alternatywą, gdyż jest wpierany przez Dropbox – renomowaną firmę.

Minusem narzędzia jest to, że udostępnia jedynie edytor tekstu, więc umożliwia jedynie tworzenie dokumentów tekstowych, ale jeśli nie potrzebujemy innych funkcji, to jest to narzędzie godne sprawdzenia.

 

 

PiratePad

Jeśli chcesz szybko stworzyć dokument tekstowy bez konieczności rejestrowania się i tworzenia konta w serwisie, warto skorzystać z narzędzia o nazwie PiratePad. To edytor tekstu z podstawowymi funkcjami formatowania tekstu z możliwością pracy grupowej. Dostęp do edycji dokumentu jest udzielany za pomocą zaproszeń, które są generowane jako linki do dokumentu w sieci.

 

 

 

ThinkFree Office

To kolejny pakiet biurowy online, który pozwala na tworzenie dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych. Stworzone dokumenty przechowywane są w chmurze i dostępne poprzez przeglądarkę z dowolnego urządzania z dostępem do internetu.

 

 

 

Google Docs to fantastyczne narzędzie o bardzo rozbudowanej funkcjonalności. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę łatwość użycia i prostotę obsługi, to kilka pakietów biurowych online może z nimi konkurować. I to kryterium przyświecało stworzeniu tej listy. Mamy nadzieję, że będzie ona przydatna dla tych, którzy szukają alternatywy dla Google Docs.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022