Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

2013, krótkie podsumowanie

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Aktualności Wiedzodajni;
2013, krótkie podsumowanie

Rok 2013 za nami. Ostatnie 12 miesięcy było najbardziej intensywnym okresem w dotychczasowej historii o12. W konsekwencji miniony rok przyniósł wiele fundamentalnych, bardzo ważnych z punktu widzenia dalszego rozwoju firmy zmian i to praktycznie w każdym obszarze działalności. W marcu pojawiła się nowa oferta planów hostingowych, konta ATRIA, WEGA i SYRIUSZ, które bardzo szybko zyskały uznanie wśród Klientów. Po raz pierwszy na o12 pojawiły się wówczas usługi bez sztywnych limitów pojemności, co prędzej czy później stanie się standardem w branży usług hostingowych.

Razem z pojawieniem się nowych kont pożegnaliśmy dotychczasowe czyli serię K i serię DA. Ta ostatnia działała w środowisku Direct Admin. Od marca skoncentrowaliśmy się głownie na narzędziach opartych o cPanel. Dzięki temu w kolejnych miesiącach mogliśmy wzbogacić usługi o dodatkowe funkcjonalności jak chociażby integrację z CloudFlare, wdrożenie Varnish Cache i wielu innych dodatków, które przyczyniają się do wzrostu bezpieczeństwa, wydajności i niezawodności naszych usług. Nawiązaliśmy wówczas także współpracę z dostawcą jednego z najlepszych na świecie rozwiązań antyspamowych SpamExperts, dzięki czemu nasi Klienci mogą korzystać z tej metody ochrony poczty na atrakcyjnych warunkach. 

Koleją zmianą jaka została wdrożona, drugą pod względem ważności, choć wielu z nas uważa ją za najważniejszą, a która była konsekwencją marcowych zmian, to uruchomienie we wrześniu pierwszej maszyny w Centrum Danych ATMAN w Warszawie i stopniowe wycofywanie się z serwerowni OVH we Francji. Powody takiej decyzji były dwojakie. Przede wszystkim od dawna bardzo zależało mi na polskim Centrum Danych, a marcowa zmiana oferty była pierwszym krokiem w tym kierunku. Drugim powodem decyzji, a może nie tyle powodem, co czynnikiem mającym wpływ na szybsze wdrożenie planu w życie, była pogarszająca się jakość obsługi w OVH i niezrozumiała dla mnie polityka cenowa tej firmy, mocno nastawiona na masówkę (czego zresztą konsekwencją było blisko półroczne zawieszenie sprzedaży serwerów). Straciliśmy zaufanie do tego dostawcy jako stabilnego partnera. Od centrum danych oczekujemy rozważnie podejmowanych decyzji, których jednym z podstawowych celów jest jakość, ochrona i dobra, stabilna współpraca partnerska. Dlatego już we wrześniu ruszyła pierwsza maszyna w nowym DC, a Nowy Rok rozpoczynamy z dziesięcioma serwerami w nowej lokalizacji.

Koniec 2013 roku, to także pojawienie się w ofercie o12 nowej wersji otoKreatora i tym samym także nowej usługi, ktora umożliwia stworzenie własnej strony internetowej w niezwykle intuicyjny sposób. To kompleksowa usługa kierowana głównie do firm z sektora MŚP oraz do osób nie prowadzących działalności gospodarczej. Usługa zawiera nie tylko dostęp do narzędzia umożliwiającego budowę i publikację strony, ale także funkcjonalne konto hostingowe z dostępem do cPanelu, konta ftp i możliwości korzystania z własnej poczty email.

To trzy ważniejsze elementy, które w minionym roku mocno nas angażowały stanowiąc priorytet i jednocześnie istotną bazę pod kolejne działania jakie planujemy podjąć w najbliższych miesiącach.

2014 rok to kontynuacja wielu zadań jakie rozpoczęliśmy w minionym roku oraz praca nad rozwojem i wdrażaniem usług w chmurze. Wierzę, że to co czeka nas w najbliższych 12 miesiącach przyczyni się do dalszego umacniania i popularyzowania marki o12 na runku rodzimych usług hostingowych. Jednocześnie chciałbym gorąco podziękować wszystkim, którzy wspierali nasze działania czyli przede wszystkim naszym Klientom bez których rozwój nie byłby możliwy oraz naszym pracownikom i współpracownikom których zaangażowanie, wiedza i chęć pomocy są nieocenioną wartością. Bardzo wam wszystkim dziękuję życząc jednocześnie w tym roku realizacji planów i marzeń po które nie bójcie się sięgać.

Krzysztof Wojteczko

 

Ocena: 54321 (5.00/5), bazuje na 3 głosach.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2019