HELPDESK > Baza Wiedzy > Hosting cPanel > Zagadnienia Ogólne > Jak zaimportować ręcznie instalowany skrypt do autoinstalatora Softaculous?


Jak zaimportować ręcznie instalowany skrypt do autoinstalatora Softaculous?
Biblioteka skryptów i autoinstalator w jednym pozwala nie tylko w prosty sposób instalować wiele przydatnych narzędzi, ale także umożliwia sprawną ich aktualizację. Jeśli instalujemy skrypt z poziomu biblioteki Softaculous, aplikacja kontroluje jego wersję i gdy tylko w Bibliotece pojaw się nowa, jednym klinięciem możemy dokonać szybkiej aktualizacji.

Co jednak jeśli skrypt (np. CMS z którego korzystamy) nie został zainstalowany z poziomu biblioteki?

Jeśli chcesz mieć możliwość dokonywania aktualizacji z poziomu autoinstalatora, a swój CMS lub inny skrypt instalowałeś niezależnie od niego, istnieje możliwość łatwego importu Twojej instalacji do Biblioteki. Aby tego dokonać wykonaj dwie poniższe czynności.

1. Wejdź w cPanelu do biblioteki skryptów Softaculous i odszukaj w niej skryptu, z którego korzystasz. Następnie na stronie opisującej skrypt wybierz z prawej strony zakładkę "Import".


2. Na kolejnej stronie wybierz domenę pod jaką zainstalowałeś swój skrypt, a jeśli instalacja dokonana jest w podkatalogu czyli adres do Twojego skryptu ma postać "http://domena/podkatalog" wówczas w drugim polu wpisz "podkatalog". Zatwierdź i to wszystko. Skrypt zostanie zaimportowany do listy Twoich instalacji i od tej chwili możesz zarządzać nią tak jak każdą inną instalowaną z poziomu Biblioteki skryptów.


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Pobierz do druku Pobierz do druku

Ci którzy czytali ten artykuł czytali także:
Funkcja mail() w PHP (czytano: 11675)

comments powered by Disqus

Powered by WHMCompleteSolution