HELPDESK > Baza Wiedzy > Hosting cPanel > Zagadnienia Ogólne > Instalacje skryptów


Instalacje skryptów
Jedną z metod instalacji skryptów na koncie hostingowym, np. skryptu do prowadzenia Forum, Blogów, Portali itd. jest wykorzystanie do tego celu specjalnych bibliotek oferujących prostą i szybką instalację wybranego skryptu, a także jego późniejsze aktualizacje.

Na platformie o12.pl wykorzystujemy dwa rozwiązania, do których należą Installatron oraz Softaculous

Poniżej krótka prezentacja sposobu instalacji wybranego skryptu (w tym wypadku jest to forum) przy wykorzystaniu biblioteki Softaculous.


Do instalacji większości skryptów wymagana jest baza danych na koncie hostingowym. Niektóre dostępne skrypty wymagają specyficznej konfiguracji, dlatego jeśli po instalacji okaże się, że skrypt nie działa poprawnie skontaktuj się z działem technicznym. Może się okazać, że jego uruchomienie wymaga wprowadzenia indywidualnych zmian w konfiguracji PHP.

Pamiętaj aby systematycznie aktualizować skrypty z jakich korzystasz. Nowe wersje bardzo często usuwają wykryte przez producenta lub użytkowników oprogramowania luki umożliwiające skuteczne dokonanie ataków na Twoją stronę! Dbając o regularne aktualizacje chronisz swoja witrynę i jej użytkowników.


Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych    Pobierz do druku Pobierz do druku

Ci którzy czytali ten artykuł czytali także:

comments powered by Disqus

Powered by WHMCompleteSolution