Baza wiedzy

Jak zaimportować ręcznie instalowany skrypt do autoinstalatora Softaculous? Drukuj

  • 3085

Biblioteka skryptów i autoinstalator w jednym pozwala nie tylko w prosty sposób instalować wiele przydatnych narzędzi, ale także umożliwia sprawną ich aktualizację. Jeśli instalujemy skrypt z poziomu biblioteki Softaculous, aplikacja kontroluje jego wersję i gdy tylko w Bibliotece pojaw się nowa, jednym kliknięciem możemy dokonać szybkiej aktualizacji.

Co jednak jeśli skrypt (np. CMS, z którego korzystamy) nie został zainstalowany z poziomu biblioteki?

Jeśli chcesz mieć możliwość dokonywania aktualizacji z poziomu autoinstalatora, a swój CMS lub inny skrypt instalowałeś niezależnie od niego, istnieje możliwość łatwego importu Twojej instalacji do Biblioteki. Aby tego dokonać, wykonaj dwie poniższe czynności.

1. Wejdź w cPanelu do biblioteki skryptów Softaculous i odszukaj w niej skryptu, z którego korzystasz. Następnie na stronie opisującej skrypt wybierz z prawej strony zakładkę Import.

2. Na kolejnej stronie wybierz domenę, pod jaką zainstalowałeś swój skrypt, a jeśli instalacja dokonana jest w podkatalogu, czyli adres do Twojego skryptu ma postać http://domena/podkatalog, wówczas w drugim polu wpisz podkatalog. Zatwierdź i to wszystko. Skrypt zostanie zaimportowany do listy Twoich instalacji i od tej chwili możesz zarządzać nią tak, jak każdą inną instalowaną z poziomu Biblioteki skryptów.

Czy ta odpowiedź była pomocna?

« Powrót