<

Zaufali nam

Black Red White

Masz problem z wyborem?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, podpowie Ci optymalne rozwiązanie.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Co na Wiedzodajni?

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 

CloudFlare - przyśpiesz swoją stronę www

Kolejny zestaw narzędzi dostępny w cPanelu dla Klientów platformy hostingowej o12.pl to usługa CloudFlare. Jest to, jak sama nazwa wskazuje, usługa działająca w oparciu o chmurę, która chroni i przyspiesza witrynę dostępną w Internecie.

o12.pl jest certyfikowanym partnerem CloudFlare, dzięki czemu aktywacja usługi dla wybranej strony na koncie hostingowym i zarządzanie nią jest proste i wygodne.

Ruch do witryn, które dołączyły do CloudFlare przesyłany jest przez inteligentną sieć globalną. Transfer treści do odwiedzających stronę jest automatycznie optymalizowany tak, że doświadczają oni krótszego czasu ładowania i zwiększonej wydajności. Dodatkowo strona jest chroniona przed atakami i zostaje ograniczony do niej dostęp dla szkodliwych automatów i robotów wykorzystujących pasmo i zasoby obliczeniowe konta hostingowego.
Dla witryn zasilanych przez CloudFlare skutkuje to znaczącą poprawą wydajności, ograniczeniem liczby spamu oraz innego typu zagrożeń.

cloudflare na o12.pl

Główne funkcje oferowane przez CloudFlare to:

CloudFlare CDN  (Content Delivery Network) - aktywowanie tej usługi powoduje, że użytkownicy przeglądający witrynę tak naprawdę będą pobierać dane statyczne z serwerów chmury, w szczególności dotyczy to grafik, styli CSS oraz plików Javascript wykorzystywanych na stronach. Dane przesyłane do przeglądających witrynę są dodatkowo poddawane kompresji oraz oznaczone odpowiednimi nagłówkami 'expires' tak, aby przeglądarki przechowywały je w pamięci podręcznej zamiast pobierać ponownie.

CloudFlare optymalizator - w obrębie tej funkcji mamy dostęp do tzw. Rocket Loadera - narzędzia, które optymalizuje strony tak, aby maksymalnie ograniczyć liczbę połączeń sieciowych.  Jest to osiągane m.in. poprzez łączenie plików CSS lub JavaScript, co skutkuje  znaczącym ograniczeniem  ilość żądań HTTP wysyłanych do serwera.

Bezpieczeństwo CloudFlare - jest to zestaw narzędzi umożliwiający ochronę Twojej witryny przed szeregiem zagrożeń - od spamerów, przez SQL injection, aż do ataków typu DDoS. Chmura filtruje ruch kierowany na stronę i pozbawia dostępu do strony wszelkiego rodzaju szkodliwe boty sieciowe.  Możliwe jest również ukrycie przed robotami adresów email, zabezpieczenie grafik przed hotlinkowaniem czy sprawdzanie 'sygnatury' połączeń HTTP.

CF bezpieczeństwo

CloudFlare Analizy - dostarcza szeregu zestawień i statystyk, które nie są dostępne w innych programach analitycznych. Oprócz statystyk odwiedzin możesz monitorować zagrożenia oraz aktywność robotów indeksujących. Dla znacznej części stron internetowych te zagrożenia i aktywność robotów stanowią od 20% do 50% ruchu. Monitor zagrożeń dostarcza zestawienia na temat wszystkich odwiedzin Twojej witryny, włącznie z niechcianymi gośćmi, którzy nie są wyłapywani przez popularne programy analityczne.
CloudFlare pokazuje zestawienia zatrzymanych/odpartych ataków, które mogą być sortowane wg ich typu, kraju pochodzenia, adresu IP czy ważności.
Wszystkie zestawienia analityczne prezentowane są w prostej i czytelnej formie  w postaci tabel, grafów czy wykresów, które są znacznie bardziej czytelne niż trudne do analizy pliki logów.

CF statystyki

Aplikacje - CloudFlare współpracuje z wiodącymi dostawcami aplikacji WWW, które mogą być instalowane za pomocą jednego kliknięcia na wszystkich systemach zarządzania treścią (CMS) lub aplikacjami, które "rozumieją" HTML.
Zintegrowane z CloudFlare zewnętrzne aplikacje mogą m.in. ustalać poziom zabezpieczeń dla Twojej witryny, umieszczać fragmenty kodu JavaSprit w odpowiednim miejscu strony, dokonywać automatycznych  aktualizacji usług, z których korzysta Twoja strona, konsolidować wszystkie rodzaje płatności na jednym koncie CloudFlare, usuwać potencjalne konflikty pomiędzy usługami, które chcesz zainstalować na Twojej stronie i wiele innych.
Usługi CloudFlare są dostępne dla wszystkich stron internetowych, niezależnie od stosowanej platformy. Konfiguracja witryn działających na platformie hostingowej o12.pl, która jest oficjalnym partnerem CloudFlare, zajmuje mniej niż 5 minut. Cały proces odbywa się w sposób zautomatyzowany. Nie ma potrzeby ingerencji w sprzęt ani oprogramowanie serwera, nie musisz zmieniać obecnego kodu strony. Ponadto, jeśli nie będziesz zadowolony, możesz wyłączyć CloudFlare równie łatwo jak dokonałeś jego uruchomienia.

Główna funkcjonalność chmury dostępna jest za darmo (CloudFlare Free). Dla witryn, które potrzebują dodatkowych funkcji, takich jak: raportowanie w czasie rzeczywistym,  firewall, ochrona przez XSS czy preloader oraz wielu innych są dostępne wersje CloudFlare Pro, CloudFlare Business i CloudFlare Enterprise.

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022