<

Zaufali nam

Black Red White

Masz problem z wyborem?

Skontaktuj się z naszym konsultantem, podpowie Ci optymalne rozwiązanie.

Masz pytania?

Jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Co na Wiedzodajni?

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 

Polityka wykorzystania zasobów

Czym jest polityka wykorzystania zasobów?

W środowisku hostingu współdzielonego zasoby serwera są dzielone pomiędzy Klientów korzystających z usług na tym serwerze. I chociaż maszyny dla usług współdzielonych posiadają znaczne zasoby i moc obliczeniową, to pojedynczy użytkownik nie może wykorzystywać ich w sposób niekontrolowany i niewłaściwy. Na kontach użytkowników stosowane są ograniczenia, których zadaniem jest ochrona kont Klientów o12.pl korzystających w standardowy/normalny sposób z usług współdzielonych na potrzeby własnych stron internetowych i własnej poczty email. Chociaż są to granice zdefiniowane, to o12.pl stanowi o tym czy dane konto nadużywa usługi hostingowej. Te regulacje dotyczą hostingu współdzielonego i hostingu typu reseller.

Działania ograniczające w pewnych sytuacjach aktywność konta hostingowego podyktowane są wyłącznie  dbałością o ochronę naszych Klientów, z których ponad 99,5% wykorzystuje usługi tak, że opisane tu ograniczenia nie mają zastosowania a sposób użytkowania kont hostingowych nie przekracza żadnej z opisanych granic.

Egzekwowanie

Warto mieć świadomość, że wiele z przedstawionych tu ograniczeń to tzw. ograniczenia miękkie, a więc ich przekroczenie nie musi od razu skutkować konsekwencjami. Jeśli jednak Twoja aktywność na koncie hostingowym zacznie wpływać na ogólną wydajność serwera na którym się znajduje, takie ograniczenia muszą być zdefiniowane. Bez tego niezwykle trudno wyjaśnić Klientowi, że  jego konto powoduje nadmierne wykorzystanie zasobów serwera. Ujęcie ilościowe jest więc konieczne.

Jeśli konto Klienta będzie przekraczało określone ograniczenia będziemy starali się współpracować z Klientem dając 24 lub 48 godzin, 5 lub 10 dni (zależy od  rodzaju przekroczeń i ich wpływu na serwer) na podjęcie przez niego działań eliminujących problem. Jeśli w tym czasie Klient nie podejmie działań zmniejszających wykorzystanie zasobów będziemy zmuszeni rozwiązać umowę w ciągu kolejnych 24 lub 48 godzin, 5 lub 10 dni (zależy od rodzaju przekroczeń i ich wpływu na serwer). Zastrzegamy sobie tym samym prawo zgodnie z Regulaminem usług hostingowych do natychmiastowego zawieszenia usługi jeśli jest ona przyczyną poważniejszych problemów.

Regulacje

Email/SPAM

Wykorzystanie serwerów i sieci o12.pl do przesyłania niechcianych masowych, komercyjnych emaili (aktywność o znamionach spamu) jest surowo zabronione. Spam w jakiejkolwiek formie w tym świadomy lub nie, nie jest przez o12.pl akceptowany i tolerowany.

Transmisja spamu z naszych serwerów i sieci, może spowodować nieodwracalne szkody finansowe jak również może mieć poważny wpływ na reputację o12.pl. Wszelka aktywność tego typu będzie ścigana z całą surowością prawa.

Współpraca z każdym Klientem, który w sposób jednoznaczny uprawia wysyłkę spamu z naszych serwerów lub sieci będzie natychmiast zakończona, a usługa z której spam był wysyłany usunięta bez uprzedzenia.

Generalne restrykcje

Backupy
o12.pl nie zezwala na wykorzystywanie serwerów jako przestrzeni do przechowywania kopii bezpieczeństwa (backupy) lub jako przestrzeni do współdzielenia plików itp… Jeśli Klient potrzebuje przestrzeni na dane archiwalne lub pliki współdzielone powinien skorzystać z przeznaczonych do tego celu usług lub serwisów takich jak np. Dropbox czy Google Drive.

Reselling
Odsprzedaż przestrzeni na koncie hostingowym nie jest dozwolona na usługach współdzielonych. Jeśli prowadzisz agencję zajmującą się np. tworzeniem stron www i chcesz oferować swoim Klientom usługi hostingowe powinieneś wykupić do tego celu plan resellerski lub hosting dedykowany.

Treści dla dorosłych
W żadnym wypadku nie jest dozwolona pornografia. Nagość, dorosłych ukierunkowana na zarobek: e-commerce, sklepy jest dozwolona o ile nie narusza polskiego prawa. o12.pl będzie jedynym arbitrem na temat tego co stanowi naruszenie tego przepisu.

Aplikache chat
Wszelkie interaktywne aplikacje internetowe takie jak chat są zabronione na współdzielonych kontach hostingowych o12.pl (nie dotyczy hostingu dedykowanego). Obejmuje to aplikacje napisane w PHP, Perl, CGI, Python, Ruby itp…. Zabroniona jest dowolna aplikacja internetowa umożliwiająca czat w czasie rzeczywistym i wykorzystująca zasoby dowolnego współdzielonego serwera o12.pl, np: Shoutboxy, chatboxy, chat na żywo, helpdesk itp…

Aplikacje Internetowe
Wszelkie aplikacje internetowe, które są nieaktualne i aktywnie używane zostaną usunięte z serwera w trybie natychmiastowym bez uprzedniego powiadomienia. Klient jako webmaster lub zlecający opiekę nad swoją stroną osobie trzeciej lub innemu podmiotowi powinien umieć ocenić wykorzystane przez siebie aplikacje internetowe i skrypty. Klient powinien na bieżąco je kontrolować oceniając ich stan, aktualność i poziom bezpieczeństwa.

Forum oraz wszelkie aplikacje wykorzystujące systemy komentarzy powinny być wyposażone w system ochrony przed spamem lub system moderacji. CAPTCHA to popularny mechanizm eliminacji znacznej części spambotów na stronie.

Inne

Wyżej wymienione zapisy dotyczące usług/treści, które mogą tworzyć nadmierne lub niekontrolowane obciążenia systemu na serwerach o12.pl mogą być uruchamiane tylko w odpowiednim środowisku (np. serwer dedykowany). Wszelkie naruszenia będą skutkowały wyłączeniem konta, jego zawieszeniem, a nawet rozwiązaniem umowy.

Ogólne ograniczenia związane z wykorzystaniem zasobów

Ograniczenia te nie dotyczą usług hostingu dedykowanego. W takiej sytuacji konfiguracja wykorzystania zasobów jest przeprowadzona w konsultacji z Klientem.

Ograniczenia dotyczące baz danych

Ograniczenia te nie dotyczą usług hostingu dedykowanego. W takiej sytuacji konfiguracja wykorzystania zasobów jest przeprowadzona w konsultacji z Klientem.

Pliki i katalogi

Ograniczenia te nie dotyczą usług hostingu dedykowanego. W takiej sytuacji konfiguracja wykorzystania zasobów jest przeprowadzona w konsultacji z Klientem.

Web/Apache/Nginx

Ograniczenia te nie dotyczą usług hostingu dedykowanego. W takiej sytuacji konfiguracja wykorzystania zasobów jest przeprowadzona w konsultacji z Klientem.

Poczta

Ograniczenia te nie dotyczą usług hostingu dedykowanego. W takiej sytuacji konfiguracja wykorzystania zasobów może być przeprowadzona w konsultacji z Klientem.

Cron (Zadania cykliczne)

Ograniczenia te nie dotyczą usług hostingu dedykowanego. W takiej sytuacji konfiguracja wykorzystania zasobów jest przeprowadzona w konsultacji z Klientem.

Shell

Dedykowane adresy IP

Wystąpienie o prywatny adres IP wymaga konkretnego uzasadnienia. Uzasadnieniem może być np. Certyfikat SSL

Brak limitów

Dla niektórych planów hostingowych o12.pl nie narzuca limitów takich jak np. limit pojemności jaką Klient może wykorzystywać. o12.pl dokłada wszelkich starań aby zapewnić swoim Klientom odpowiednią ilość miejsca na dysku oraz transferu danych potrzebnych do funkcjonowania ich stron internetowych w ramach ograniczeń przedstawionych w tym dokumencie. o12.pl monitoruje wszystkie serwery w sposób automatyczny i niezautomatyzowany aby mieć pewność, że żaden Klient nie wpływa w niekorzystny sposób na konta innych Klientów o12.pl korzystających z tego samego serwera.

Prosimy pamiętać, że współdzielone plany hostingowe są przeznaczone do hostowania stron internetowych. Wykorzystywanie ich do takich celów jak przestrzeń do archiwizacji danych (np. backupów), przechowywania repozytoriów plików, MP3, Video, foto archiwów itp… jest zabronione. Łamanie tych zasad może skutkować natychmiastowym zerwaniem umowy bez zwrotu kosztów.

o12.pl zapewnia użytkownikom pasmo, miejsce na dysku i inne zasoby, takie jak obsługa poczty elektronicznej e-mail kont FTP itd., których parametry określone są na stronach o12.pl opisujących poszczególne plany hostingowe. W niektórych przypadkach, o12.pl nie podaje określonej ilości pasma, miejsca na dysku i innych zasobów i są one wówczas oznaczone jako  "Bez limitu". We wszystkich tych przypadkach, usługi hostingowe przeznaczone są do normalnego użytku na potrzeby stron www i poczty email. o12 zastrzega sobie prawo do zawieszenia, przerwania lub usuwania kont użytkowników, których wykorzystanie przestrzeni dyskowej, przepustowości lub innych zasobów powoduje lub podnosi ryzyko zakłóceń usług świadczonych przez o12 na rzecz innych Klientów niezależnie od ilości miejsca na dysku, pasma lub innych zasobów serwera.

Przestrzeń na usługach hostingu współdzielonego jest przeznaczona do normalnego użytku co oznacza, że jest ograniczona do plików sieci Web, czynnych e-maili i treści hostowanych stron internetowych, a nie do składowania (mediów, e-mail, lub innych danych). Przestrzeń hostingowa nie może być wykorzystywana jako pamięć masowa dla plików elektronicznych, poczty elektronicznej czy serwerów FTP. Klient jest odpowiedzialny za usunięcie wszelkich plików, wiadomości e-mail lub innych danych, które nie spełniają tych wymogów. Niezastosowanie się do tego może spowodować usunięcie takich materiałów (w tym bez ograniczeń plików i e-maili), i / lub przerwania świadczenia usługi lub innych działań jakie o12.pl może podjąć wedle własnego uznania.

Nie zastosowanie się do polityki

Niezastosowanie się w pełni do polityki wykorzystania zasobów jest podstawą do zawieszenia konta i / lub wypowiedzenia umowy bez refundacji.
Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia konta, bez uprzedzenia. Jeżeli usunięcie lub blokada konta nastąpi w skutek naruszenia niniejszej polityki, utracisz swoje prawa do refundacji.

Pytania

Przykłady wymienione w niniejszym dokumencie są ogólnym przewodnikiem i nie wyczerpują tematu. Jeśli masz pytanie na temat tego, czy treść jaką publikujesz lub dane jakie przechowujesz na koncie hostingowym jest naruszeniem, prosimy skontaktować się z działem Abuse pod adresem abuse@o12.pl.

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2022