Przeszukaj Wiedzodajnię

Przejdź do wyszukiwarki globalnej

Poradniki na Twój Email

Praktyczne informacje i specjalne oferty prosto na Twoją skrzynkę email.

Wpisz Email: 
 

Ostatnie Artykuły

Jak dodać pasek z informacją o ciasteczkach
 
Apptiker - czyli narzędzia dla strony www
 
Mierzymy wydajność strony internetowej
 
Mniej znane funkcje Google
 
Wielkie zmiany w Google
 

Ostatni komentarz

Subskrybuj kanał RSS

Kanał RSS

Od teraz o wszystkim co godne uwagi dowiesz się błyskawicznie.

U nas jesteś bezpieczny

website security

Ty też możesz chronić stronę i swoich Klientów. Sprawdź szczegóły.

Apptiker

Wystartowało YouTube dla Szkół

Autor: , Data publikacji , Kategoria: Wydarzenia, Rynek IT;
Wystartowało YouTube dla Szkół

YouTube dla Szkół, to specjalnie przefiltrowane zasoby serwisu TouTube pozwalające na prezentację wartościowych treści o charakterze edukacyjnym. Świetny pomysł dający kreatywnym nauczycielom potężne narzędzie wspomagające proces dydaktyczny prowadzonych zajęć, a uczniom możliwość „legalnego” korzystania na lekcjach z YouTube w zakresie jaki umożliwia nowy serwis.

YouTube dla Szkół posiada ponad 600 partnerów, którzy poprzez ten kanał serwują treści edukacyjne. Ilość partnerów będzie powiększana ponieważ Google widzi w tym projekcie potężny potencjał i trudno się dziwić.

Serwis jest pomyślany w taki sposób aby administratorzy szkolnych sieci mogli umożliwić dostęp do jego zasobów bez konieczności otwierania się na wszystkie treści z YouTube, co jak wiemy nierzadko ma niewiele wspólnego z edukacją, a przynajmniej z jej odmianą akceptowaną przez pedagogów.

Aby w pełni móc korzystać z YouTube EDU wymagana jest dodatkowa rejestracja - posiadanie podstawowego konta w Google nie wystarczy. Na obecną chwilę treści zgromadzone w serwisie są wyłącznie anglojęzyczne, ale z czasem rozwoju zapewne znajdziemy tam wiele materiałów, które można będzie wykorzystać również w polskich szkołach choć oczywiście w ramach doskonalenia języka angielskiego można to robić już teraz.

Nauczyciele mogą się rejestrować tutaj natomiast dostęp do nowego serwisu możliwy jest pod adresem:  www.youtube.com/education

Pomysł wydaje się być naprawdę niezwykle interesujący. Za kilka miesięcy sprawdzimy jak rozwija się baza treści i jak serwis jest traktowany przez nauczycieli w Polsce, tymczasem zapraszamy to obejrzenia krótkiej prezentacji nowego systemu.

Źródło: Google

 

Ten artykuł nie został jeszcze oceniony.

 

Udostępnij ten artykuł innym:

 

Podobne artykuły

 
comments powered by Disqus

Hosting

Rejestracja domen

Tworzymy strony WWW

Firma

Platforma hostingowa o12.pl . 2003-2020